Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e 'Refah' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında şu ifadeler kullanıldı; İsrail’in, Gazze şeridinde bugüne kadar gerçekleştirdiği yıkım ve katliamların ardından, güneydeki Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz. Bu harekatı, Gazze halkını kendi topraklarından sürme planının bir parçası olarak değerlendiriyoruz. Devam eden saldırılar, Gazze’deki insani trajediyi çok daha vahim boyutlara taşıyacak ve bölgede kalıcı bir ateşkesin teminine yönelik çabalara zarar verecektir. BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere, uluslararası toplumu İsrail’i durdurmak için gerekli adımları atmaya çağırıyoruz. İsrail'e Hollanda'dan F-35 darbesi! Uçağın parçalarını satmayacaklar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı'yı kabul etti

Şubat 12, 2024 - 15:40
 0
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e 'Refah' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;

İsrail’in, Gazze şeridinde bugüne kadar gerçekleştirdiği yıkım ve katliamların ardından, güneydeki Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz. Bu harekatı, Gazze halkını kendi topraklarından sürme planının bir parçası olarak değerlendiriyoruz.

Devam eden saldırılar, Gazze’deki insani trajediyi çok daha vahim boyutlara taşıyacak ve bölgede kalıcı bir ateşkesin teminine yönelik çabalara zarar verecektir.

BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere, uluslararası toplumu İsrail’i durdurmak için gerekli adımları atmaya çağırıyoruz.

İsrail'e Hollanda'dan F-35 darbesi! Uçağın parçalarını satmayacaklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı'yı kabul etti

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow