Özgür Hususi: Türkiye ittifakı bu seçimlerde zamanı bir netice elde etmiştir – Son Dakika Türkiye Haberleri

Türkiye, 5 yıl süresince vazife meydana getirecek mahalli yöneticileri seçmek için sandık başına gitti.YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN31 Mart Yerel İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 17.00 itibarıyla tamamlandı.Oy sayımları devam ederken kameralar karşısına geçen CHP Genel Başkanı Özgür Hususi’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:“Türkiye ittifakı bu seçimlerde zamanı bir netice […]

Mar 31, 2024 - 22:30
 0
Özgür Hususi: Türkiye ittifakı bu seçimlerde zamanı bir netice elde etmiştir – Son Dakika Türkiye Haberleri

Türkiye, 5 yıl süresince vazife meydana getirecek mahalli yöneticileri seçmek için sandık başına gitti.YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN31 Mart Yerel İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 17.00 itibarıyla tamamlandı.Oy sayımları devam ederken kameralar karşısına geçen CHP Genel Başkanı Özgür Hususi’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:
“Türkiye ittifakı bu seçimlerde zamanı bir netice elde etmiştir. Direklere bayrak asanlara kapı çalanlara hepsine tüm parti emekçilerine baba evinin bekçilerine CHP örgütüne teşekkür ediyorum. Bugün seçmenlerimiz fazlaca mühim bir karar verdiler.”SEÇMENİMİZ ÜLKEMİZDE YENİ BİR SİYASİ İKLİME KAPI ARALAMAYA KARAR VERDİ”
Seçmen Türkiye’de yeni bir siyasetin Türkiye’de kurulmasına karar verdi. Seçmenimiz vatanımızda yeni bir siyasal iklime kapı aralamaya karar verdi. Seçmen iktidarın orantısız enerjisini yerelden dengelemeye karar verdi. Türkiye ittifakı bu seçimklerde zamanı bir netice elde etmiştir. Yok sayılanlar bugün ülkeyi yönetenlere açık bir ileti vermiştir.”BU GALİBİYETİN BİR KAYBEDENİ YOKTUR”
Bu galibiyetin bir kaybedeni yoktur. Kimsenin yitirmiş hissetmesini istemiyoruz. Şehirlerimiz güvenilir ellere teslim edilmiştir.
“CHP ARTIK YÜZDE 25’LİK TABANI KIRMIŞTIR, TUZLA BUZ ETMİŞTİR”Kampanya süresince CHP olarak seçmenin gündemi ile kurduğumuz bağın emeklilerden gençlerden ve atanmayan öğretmenlere kadar kurulan bu birlikteliğin karşılık gördüğünü hep beraber müşahade ediyoruz. Elde ettiğimiz başarının en mühim sonucu CHP başının üstündeki yüzde 25’lik gözle görünmez tabanı kırmıştır, tuzla buz etmiştir. Bu seçimlerde hiçbir siyasal parti ile ittifak kurulmadığı halde CHP’nin gücü ve seçmenin vicdanın sandıkta kurduğu ittifakı 2019 başarısını daha da büyütmüştür. Bu seçim neticelerini seçmenin bizlere açmış olduğu bir kredi olarak gördüğümüzü ifade etmek isterim.”


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow