Yalın’dan en büyük pişmanlık açıklaması!

EN BÜYÜK KEŞKEM LOS ANGELES TEKLİFİNİ KABUL ETMEMEK Bu 20 yıl içinde en büyük keşken ne oldu? Hiçbir işin peşini bırakmadığım için keşke diyeceğim bir şey bırakmadım. Yalnız bir tane var. 2008 senesinde birinci albümümdeki ‘Değmez’ parçasını ABD’da yapımcı Martin Kierszenbaum, Shaggy ve Japon bir kız ile düet şarkıya dönüştürdü. Shaggy bir taraftan rap yapıyor, […]

May 20, 2024 - 18:35
 0
Yalın’dan en büyük pişmanlık açıklaması!

EN BÜYÜK KEŞKEM LOS ANGELES TEKLİFİNİ KABUL ETMEMEK

Bu 20 yıl içinde en büyük keşken ne oldu?

Hiçbir işin peşini bırakmadığım için keşke diyeceğim bir şey bırakmadım. Yalnız bir tane var. 2008 senesinde birinci albümümdeki ‘Değmez’ parçasını ABD’da yapımcı Martin Kierszenbaum, Shaggy ve Japon bir kız ile düet şarkıya dönüştürdü. Shaggy bir taraftan rap yapıyor, Japon kız İngilizcelerini okuyor, ben de nakaratlarda ‘Değmez, değmez’ diye söylüyorum. Aslına bakarsak mükemmel bir iş.

Bir Japon, bir Türk ve bir Jamaikalı bir araya geliyor, fıkra şeklinde. Bu projenin konseri için Los Angeles’a gittim. Konseri yaptık. Sonrasında o yapımcı ile oturduk. Bana ‘Gel burada yaşa. Benim stüdyom var, güzel şarkılar yapalım birlikte. Seninle bir albüm sözleşmesi imzalayalım. Aslına bakarsan seviyorsun burayı’ dedi.

O süre da bir sponsorla 6-7 konserlik bir gezim anlaşmıştım. Bu yüzden dedim ki “İşim var. Dönmem lazım.” Gittim Türkiye’de konserlerimi yaptım ve tekrar da Los Angeles’a dönmedim. O işi rafa kaldırdık. Öyleki bir keşkem var, denemediğim için. 11 yaşımdan beri yabancı dil öğrenmeye çalışan biriyim.

Yurtdışında oldukca zaman geçirdim. İngilizcem kötü değildir. Martin de oldukca iyi bir yapımcıydı. Lady Gaga’nın ilk albümünü icra eden biri. Büyük bir fırsattı bence. Bizim kendi ülkemiz, şehirlerimiz bizlere yetiyor. Bir turneye çıksan yetişemeyeceğin kadar kent var. Bir de Almanya, Azerbaycan, Kıbrıs var. Bir Türk şarkıcısının yıl içinde turlayabileceği 50-60 konser olur isterse. Bu da her insana yetiyor galiba. O zamanlar fazlasını mı istemedim bilmiyorum fakat fırsat firar etti.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow