İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde İYİ Parti Grup Başkanvekili olan Suat Sarı, partisinden istifa etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Suat Sarı, partiden istifa ettiğini duyurdu. İstifa kararını sosyal medya paylaşımıyla açıklayan Sarı, "İYİ Parti değerleri, ilkeleri ve politikalarına aykırı olduğuna tanık oldum" ifadelerini kullandı. 2017 yılında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener önderliğinde büyük hedeflerle yola çıktıklarını belirten Sarı, ancak partide eğitim, liyakat gibi önemli kavramların geçerli olmadığını gördüğünü belirtti. Milletvekilliği temayül yoklamalarında ve yerel yönetim seçimlerinde aday belirleme yöntemlerinin İYİ Parti değerlerine aykırı olduğunu vurgulayan Sarı, bu nedenle partiden istifa ettiğini söyledi. Suat Sarı daha önce İYİ Parti adayı olarak İBB Başkanlığı için başvuruda bulunmuştu.

Şubat 19, 2024 - 17:02
Şubat 19, 2024 - 17:10
 0
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde İYİ Parti Grup Başkanvekili olan Suat Sarı, partisinden istifa etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Suat Sarı, partiden istifa ettiğini duyurdu. Sarı, istifa kararını sosyal medya paylaşımıyla açıkladı ve şu ifadeleri kullandı: “İYİ Parti değerleri, ilkeleri ve politikalarına aykırı olduğunu gördüğüm için, milletvekilliği temayül yoklamalarında ve yerel yönetim seçimlerinde aday belirleme yönteminin uygun olmadığını gözlemledim.”


İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Suat Sarı partisinden istifa etti


İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Suat Sarı, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 2017 yılında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener liderliğinde büyük hedeflerle yola çıktıklarını belirtti. Sarı, bu hedefler doğrultusunda çalıştıklarını ancak parti içinde eğitim, liyakat gibi önemli kavramların geçerli olmadığını gördüğünü ifade etti. Milletvekilliği temayül yoklamaları ve yerel yönetim seçimlerinde aday belirleme yöntemlerinin İYİ Parti değerlerine, ilkelerine ve politikalarına aykırı olduğunu gözlemlediğini dile getirdi.

Sarı, bu yanlış politikalar ve alınan kararlar sonucunda binlerce kişinin istifa ettiğini belirterek, "Cesurlar hareketi sekteye uğramıştır. Bu nedenle, ülkeme ve milletime faydalı olamayacağımı anladığım için İYİ Parti üyeliği ve İYİ Parti İBB Grup Başkanvekilliğinden istifa ediyorum" dedi. Suat Sarı, İYİ Partiden İBB Başkan adaylığı için başvuruda bulunmuştu.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow