Siyasette sandık polemiği: Özgür Hususi’den Devlet Bahçeli’ye cevap – Son Dakika Türkiye Haberleri

Özgür Hususi, “Sandık meselesi mühim. Bir yerde kim demokrasi sandık değildir, başka şeyler de vardır diyorsa, demokrasinin karşısındaki en büyük tehdit odur.” ifadelerini kullandı.“Bu ülke sandıkta kurulmadı demek, dilim varmaz bilgisizlik demeye, dil sürçmesi bulunduğunu kabul etmek isterim.” şeklinde konuşan CHP lideri, “Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa, bu ülke kurulmuştur.” dedi. NE OLMUŞTU?MHP lideri Devlet […]

Nisan 10, 2024 - 15:20
 0
Siyasette sandık polemiği: Özgür Hususi’den Devlet Bahçeli’ye cevap – Son Dakika Türkiye Haberleri

Özgür Hususi, “Sandık meselesi mühim. Bir yerde kim demokrasi sandık değildir, başka şeyler de vardır diyorsa, demokrasinin karşısındaki en büyük tehdit odur.” ifadelerini kullandı.“Bu ülke sandıkta kurulmadı demek, dilim varmaz bilgisizlik demeye, dil sürçmesi bulunduğunu kabul etmek isterim.” şeklinde konuşan CHP lideri, “Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa, bu ülke kurulmuştur.” dedi.

NE OLMUŞTU?MHP lideri Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Van kararını eleştirmiş, DEM Parti talibi Abdullah Zeydan’ın hukuken seçime girmesinin yanlış bulunduğunu söylemişti.CHP Genel Başkanı Özgür Hususi’in “CHP artık başının üstündeki görülmez yüzde 25’lik tavanı söz verdiğimiz benzer biçimde kırmıştır, tuzla buz etmiştir.” açıklamasını da eleştiren Bahçeli, “Bunu diyenlerin Türk devletinin çatısını ve Türk milletinin varlığını dinamitlemesine asla fırsat verilmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti sandıkta kurulmamıştır.” Şeklinde konuşmuştu.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow