NATO ülkelerinin dışişleri bakanları aile fotoğrafı çektirdi

NATO ülkelerinin dışişleri bakanları Belçika’nın başkenti Brüksel’deki karargahta temmuzda yapılacak zirvenin hazırlıkları, Ukrayna’ya yardımın sürdürülebilir hale getirilmesi ve artırılması ile İttifak’ın 75’inci müessese yıl dönümü kutlaması için bir araya geldi.İki gün sürecek toplantının ilk gününde dışişleri bakanları aile fotoğrafı çektirdi.Fotoğrafta Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın yanında Britanyalı mevkidaşı David Cameron ve İsveçli mevkidaşı Tobias Billstrom yer […]

Nisan 3, 2024 - 19:05
 0
NATO ülkelerinin dışişleri bakanları aile fotoğrafı çektirdi


NATO ülkelerinin dışişleri bakanları Belçika’nın başkenti Brüksel’deki karargahta temmuzda yapılacak zirvenin hazırlıkları, Ukrayna’ya yardımın sürdürülebilir hale getirilmesi ve artırılması ile İttifak’ın 75’inci müessese yıl dönümü kutlaması için bir araya geldi.İki gün sürecek toplantının ilk gününde dışişleri bakanları aile fotoğrafı çektirdi.Fotoğrafta Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın yanında Britanyalı mevkidaşı David Cameron ve İsveçli mevkidaşı Tobias Billstrom yer aldı.Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında Cameron’la görüştü. Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye bakılırsa ikili, görüşmede Gazze’deki son gelişimleri ele aldı. İnsani yardım ulaştırılması mevzusunda atılabilecek adımlara değinen bakanlar, devam eden müzakerelerde gelinen noktayı değerlendirdi. Fidan, mevkidaşına Türkiye’nin Filistin devletinin tanınmasının önemi mevzusundaki görüşlerini aktardı. Bakanlar ek olarak, Ukrayna’daki savaşla ilgili son durumu ele aldı ve müdafa sanayisi alanındaki ortaklaşa iş mevzularını görüştü.

UKRAYNA ASKER SAYISINI ARTIRMAYA ÇALIŞIYOR

Ukrayna, asker sayısında ve cephanede yaşamış olduğu eksiklik sebebiyle Rusya’ya karşı koymakta zorlanıyor. Kiev bugün çözüm için askerlik yaşını 27’den 25’e düşürdüğünü duyurdu. NATO ülkeleri de iki günlük görüşmede Ukrayna’ya askeri desteğin iyi mi uzun vadeli bir temele oturtulacağını görüşecek. 100 milyar avroluk beş senelik bir fon önerisi ve Kiev’e yardımı “Trump’a karlı korumalı” hale getirmenin bir yolu olarak görülen bir plan da buna dahil. *Haberin görseli AP tarafınca servis edilmiştir.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow