Kabine toplantısı bugün! Mahalli seçimler, öğretmen atamaları, F-16 süreci ve ötekiler… | Kabine toplantısı saat kaçta?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı toplantı saat 15.10’da başladı.Toplantının başlıklarının ekonomik gelişmeler, F-16 meselesi ve öğretmen atamaları, terörle savaşım ve Gazze’ye İsrail saldırıları olması umut ediliyor. ET FİYATLARI MASADA Kabine Toplantısı’nda Ramazan ayı öncesi yüksek seyreden et tutarları olacak. Ramazan döneminde fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapılmaması için hayata […]

Mar 4, 2024 - 15:40
 0
Kabine toplantısı bugün! Mahalli seçimler, öğretmen atamaları, F-16 süreci ve ötekiler… | Kabine toplantısı saat kaçta?


Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı toplantı saat 15.10’da başladı.Toplantının başlıklarının ekonomik gelişmeler, F-16 meselesi ve öğretmen atamaları, terörle savaşım ve Gazze’ye İsrail saldırıları olması umut ediliyor.

ET FİYATLARI MASADA

Kabine Toplantısı’nda Ramazan ayı öncesi yüksek seyreden et tutarları olacak. Ramazan döneminde fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapılmaması için hayata geçirilen ve geçirilecek denetimler masada olacak.

SEÇİM GÜVENLİĞİ GÖRÜŞÜLECEK

Kabine Toplantısı’ndaki iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar da değerlendirilecek. Görüşmede 31 Mart’ta yapılacak mahalli seçimlerde seçim güvenliği için de yürütülen emekler ele alınacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz günlerde Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmen atamalarıyla ilgili yapmış olduğu izahat son gözler Kabine Toplantısı’na çevrilmişti. Bakan Tekin’in açıklamaları sonrası öğretmen atamalarının da görüşmede ele alınabileceği tahmin ediliyor.

F-16 SÜRECİ

F-16 cenk uçağı Tedarik sürecinde Washington yönetiminden gelen ve Ulusal Müdafa Bakanlığı’na ulaşan teklif ve kabul mektuplarına ilişkin değerlendirmeler ana gündem maddeleri içinde yer alacak.

TERÖRLE MÜCADELE VE GAZZE

Terörle savaşım kapsamında gerek yurt içi gerek sınır gerekse de sınır ötesindeki operasyonlar kapsamlı bir halde ele alınacak. Dış politikada ana gündem Gazze olacak. Gazze’deki son durum, ateşkesin sağlanması için yürütülen emekler, Gazze’ye yardımlar da görüşülecek.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow