Ilkin “Refah kırmızı çizgim” dedi, sonrasında İsrail’i asla bırakmayacağını söylemiş oldu

ABD Başkanı Joe Biden, 7 Ekim’de süregelen İsrail-Hamas çatışmalarının arkasından ilk kez “kırmızı çizgisi” bulunduğunu söylese de sonrasında geri adım attı. Biden, ABD’de piyasaya çıkan MSNBC kanalında dün piyasaya çıkan röportajda İsrail’in Gazze’deki saldırılarının ve bu saldırılarda öldürülen 30 binden fazla sivilin sorumluluğunun ağır bulunduğunu belirterek, bu kadar insanoğlunun bir tek “Hamas’ın peşinden giderek öldürülemeyeceğini” […]

Mar 10, 2024 - 11:00
 0
Ilkin “Refah kırmızı çizgim” dedi, sonrasında İsrail’i asla bırakmayacağını söylemiş oldu


ABD Başkanı Joe Biden, 7 Ekim’de süregelen İsrail-Hamas çatışmalarının arkasından ilk kez “kırmızı çizgisi” bulunduğunu söylese de sonrasında geri adım attı. Biden, ABD’de piyasaya çıkan MSNBC kanalında dün piyasaya çıkan röportajda İsrail’in Gazze’deki saldırılarının ve bu saldırılarda öldürülen 30 binden fazla sivilin sorumluluğunun ağır bulunduğunu belirterek, bu kadar insanoğlunun bir tek “Hamas’ın peşinden giderek öldürülemeyeceğini” beyan etti. 7 Ekim’deki saldırılara işaret eden ABD 81 yaşındaki siyasetçi, “Hamas’ın niçin olduğu travmayla başa çıkmanın başka yolları da var” diye konuştu. Biden, “Başbakan Binyamin Netanyahu mevzusunda sizin kırmızı çizginiz nedir? Bir kırmızı çizginiz var mı? Mesela Refah’ın işgali bir kırmızı çizgi olabilir mi?” sorusuna “Bu bir kırmızı çizgi sadece İsrail’i asla yalnız bırakmayacağım. İsrail’in savunması halen tehlikeli sonuç önemde” şeklinde cevap verdi. En yaşlı ABD başkanı unvanlı Biden sözlerini “Tabanca yardımının duracağı ve Demir Kubbe’nin cephanesiz kalacağı bir kırmızı çizgim yok” ifadeleriyle sürdürdü.

SALDIRILARDA ÖLÜ SAYISI 30 BİNİ AŞTI

İsrail’in saldırılarının başladığı 7 Ekim’den bu yana ölü, yaralı ve yitik sayısının 110 bini aştığı açıklandı. Gazze’deki yetkililer, saldırılarda 13 bin 500’ü çocuk, 9 bini hanım olmak suretiyle 30 bin 960 kişinin öldürüldüğünü bildirdi. Yıkıntı altında kalan ve ulaşılamayan şahıs sayısıysa 7 bini buldu. Saldırılarda 72 bin 524 şahıs yaralandı. Böylelikle ölü, yaralı ve yitik toplam sayı 110 bini aştı. *Haberin görseli Associated Press tarafınca servis edilmiştir.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow