CHP Lideri Özgür Özel’den Habertürk’e açıklamalar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Habertürk’te soruları yanıtladı. İşte Hususi’in açıklamaları… #video## Hususi’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde: Ilkin Dünya Bayanlar Günü’nü hatırlatarak ifade edelim ilk sözü. Dünden itibaren hanım kollarımızla Bilecik’teydik. Melek Mızrak Subaşı belediye başkan adayımız. Malum AK Parti’nin herzamanki şeklinde tenezzül meselesiyle karşı karşıyayız. Seçimleri daha ilkin Bilecik’te CHP kazanmıştır. Partimize […]

Mar 8, 2024 - 21:40
Mar 10, 2024 - 17:09
 0
CHP Lideri Özgür Özel’den Habertürk’e açıklamalar


CHP Genel Başkanı Özgür Özel Habertürk’te soruları yanıtladı. İşte Hususi’in açıklamaları… #video## Hususi’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde: Ilkin Dünya Bayanlar Günü’nü hatırlatarak ifade edelim ilk sözü. Dünden itibaren hanım kollarımızla Bilecik’teydik. Melek Mızrak Subaşı belediye başkan adayımız. Malum AK Parti’nin herzamanki şeklinde tenezzül meselesiyle karşı karşıyayız. Seçimleri daha ilkin Bilecik’te CHP kazanmıştır.

Partimize suç duyurusu mektubu geldi, usülsüz işlemler için. Belediye başkanını partiden ihraç ettik. Otomatikman savcılık da benzer soruşturmayı yürüttü ve peşinden kendisini görevden aldı. Sonrasında belediye meclisi Melek Mızrak Subaşı’yı sürdü. Yargılama sürdüğü için Melek hanım belediye başkan vekiliydi. O kadar da iyi gidiyordu. Oldukca popüler ve seçimi iyiydi. Tekrardan aday gösterdik kendisini. Yargılaması devam eden belediye başkanı, başkanlıktan çekilme etti ki, tekrardan seçim olsun diye. 

Bileciklilerin seçtiği ve yönetsin söylediği bu şekilde bir şeye tenezzül ettiler. Melek Hanım’ın yanındaydık hanım kollarımızla beraber. Görkemli bir miting yaptık. İstanbul seçimlerinden mesajı almadınız mı ki, Bilecik’te hanım belediye başkanını görevden alındı. Bu aklı size kim verdi? Melek Subaşı şeklinde seçime 45 gün kala taht oyunları ile uzaklaştırarak Bileciklileri çıldırttıklarının bilincinde mısınız? Bilecik’te iyi mi oy isteyeceksiniz diye sormak lazım. Bugün Eskişehir’deydik. Eskişehir’de oldukca iyiydik. Eskişehir’de Yılmaz hoca inanılmaz başarı hikayesinden sonrasında görevi genç bir hanıma Ayşe Ünlüce’ye devrediyor. 31 Mart tarihinde Eskişehirlilerin teveccühleri olursa. Eskişehir’de şu şekilde durumla karşı karşıyayız. Bundan 8-9 ay ilkin İYİ Parti’den oy alan birisi, ulusal irade hırsızlığı yaparak oyları topladı ve gitti AK Parti’ye katıldı. Büyük bir siyasal yankesiciliğin Eskişehir’deki tepkiyi bugün deneyimledik. Yılmaz Büyükerşen şeklinde beyefendiye ve Ayşe Hanımefendi’ye olmayacak saldırgan bir dil kullanacaksın! BURCU KÖKSAL’IN AÇIKLAMALARI Afyon meselesi şu şekilde. Afyon’da konuşmada aracın içindeydim. Pek yukarıda ne konuşulduğunu duyabilecek durum olmuyor. Can kulağı ile dinleseniz anlarsınız da! Sonradan seslendiler çıktık, konuşmamızı yaptık. Oldukça güzel mitingti. Burcu hanım ilinde tam bir mutabakatla adaylaştı.

Grup Başkanvekili olduktan sonrasında tanırlılığının ve popülaritesi iyice arttı. Meclis açıksa Meclis’tedir. Kapalı ise Afyon’dadır. Hep Afyon’u konuşur. Üslubu nettir, serttir, iktidar açısından tahrip edicidir. Afyon’da CHP’nin genel mutabakatı var. Ek olarak Burcu Hanım Afyon’da Cumhur İttifakı’ndan oldukca oy alıyor. O ifadeyle ilgili bugün kendisi basın toplantısı yapmış oldu. İfadeyi masaya yatırırsanız, satır satır okursanız, Mehmet Akif Bey şeklinde objektif gözle bakarsanız.

 “KONUŞTUM, ‘NE GEREK VARDI’ DEDİM” Kendisine telefonda sormuş oldum. ‘Bu şekilde bir ifadeye ne gerek var?’ dile. O da ‘Başkanım burada şu şekilde ifade var belediyeyi DEM’lilerle yönetecekler’. Ben ‘Belediyeyi DEM’lilerle yönetmeyeceğim dedim’ diye konuştu. Orada DEM parti hariç dediğinizde kendisini DEM Partili hisseden, Afyon’da oturan, Türkiye’nin herhangi bir yerinde oturan DEM Partili seçmen, Kürt ve DEM Parti’yi destekleyen seçmen ‘Bir ayrımcılık var mı?’ düşünür. Ben kendisini aradım ‘Burcu bu şekilde bir ifade olmuş, gerilim yükselir, bunu Uşak’ta düzeltiyorum’ dedi. O da ‘Aman başkanım düzeltin’ dedi. Afyon’dan bir gazeteci ile konuşmuş, ileti atmış. Söylediği şu ‘Benim DEM’le ittifakım yok’. Her gün ‘Afyon’u DEM Parti’yle yönetecekler, eş başkan atanacak’ diyorlarmış. Türkiye’de birazcık da iktidara müzahir medyanın gayretleriyle oluyor. Sizin ne söylediğiniz değil, karşı tarafın ne anladığı mühim. Bizim birçok milletvekili, belediye başkanı il başkanlarımız aradı. Hatta iddiasız olduğumuz Güneydoğu’da bazı yerlerde il başkanları aradı. O yüzden bir düzeltmeye gereksinim vardı. “BİR ART NİYET OLMADIĞINI AÇIKLAMASINDA SÖYLÜYOR” Sayın Başbakan Davutoğlu, İstanbul’da bizim listelerimizden seçilmiş bir milletvekili ‘Kurum’u destekleyeceğim’ diyince oldukca mutsuz bulunduğunu söylemiş. Bugün Burcu Köksal ‘kapım hepsine açık olacak’ diyor. Bizim halkçı belediyecilik taahhütnamesi vardı. Mal varlığını açıklayacağım, hayvan haklarına saygılı olacağım, gençliğin talepleri var diye. Burcu Hanım paylaştı “Vatandaşların etnik köken, inanç ve farklılıklarından dolayı dışlanmasına izin vermeyeceğim” diyor. Fakat şunu da doğru bulmam. Ben de AK Partili, MHP’li belediyeleri ziyaret ettiğim oluyor. Zelzele mevzusunda iyi hizmetleri olan AK Partili belediye başkanlarına ‘kahvenizi içeceğim’ diyorum. Benim belediye başkanım AK Partili, MHP, İYİ Partili ya da DEM’li biri ziyaret etmek isterse ‘Bu partinin kapıları sana kapalı’ diyemez. Bizim Afyon’da DEM’le işbirliğimiz yok. Bizim DEM’le olan süreci, sırf Afyon’da Burcu’yu sıkıştırmak için, bin kere söyledikleri için bu şekilde keskin bir ifade kullanmış. Izahat dün öğle saatlerinde oldu, akşam alevlendi.

 Ertesi gün bir tivit attı. Bugün de basın toplantısı yapmış oldu. Daha süratli olabilir. İMAMOĞLU’NUN BURCU KÖKSAL ÇIKIŞI Tanju Bey’in söylediği şu; kamu hizmetinde ‘belediyeye sokmak’ diye bir şey yok. ‘Kaldırımda yürümem’ dedi. Burcu Hanım düzeltme yapmasa, ısrar eden olsa aslına bakarsanız sayın İmamoğlu’nun ifadeleri ile bizim düşüncelerimiz birbirinden değişik olması imkansız. Bizim partimizde politika yapması imkansız. İstanbul’da genel seçimlerde DEM’e oy vermiş birisi, İmamoğlu fark yapmadığı için, belediyenin hizmetlerinden yararlanma noktasında hiçbir ayrımcılığa doğal olarak tutmadığı için inanılmaz bir oy alıyor. Hepimizin yaşamış olduğu bir şey var. İletişimde geçen süre iddiayı kuvvetlendiriyor.

Birileri ‘ırkçılık, faşizm’ diyor. Izahat gecikince iddia güçleniyor. Ertesi gün Ekrem Bey sahaya çıkmış, net tavrını ortaya koymak istemiştir. Burcu Köksal’ın açıklamalarından sonrasında her iki açıklamanın da yargı cümleleri dtüşmüştür. Önümüze bakıyoruz. Biz Ekrem Bey’le günde birkaç kez, İstanbul’u, İstanbul programlarını konuşuyoruz. Bir anket gelir, Ekrem Bey arar. Biz günlük ve anlık temas halindeyiz. Mansur Bey’le de öyleki. Bu ifadelerin İstanbul seçimleri açısından sorun yaratabileceğini, meselenin DEM’in kurumsal kimliği değil DEM Partisi’ne oy vermiş; hatta oy vermese bile Kürt seçmen AK Parti’ye oy veriyor, AK Parti DEM Parti’ye fenalık yaptığında onlar da tepki gösteriyor. Ekrem Başkan ‘bu bir kırgınlık yarattı’ dedi. Ben Ekrem Bey seçimi bir şey söylesem Burcu hanımla ipler kopar. Sonuçta Afyon’da iyi gidiyor. Her yönüyle tehlikeli sonuç bir yerde seçimi alıyoruz. Burada bir yol kazası olmuş. Ekrem Bey’in açıklamasının İstanbul seçimli odaklı olmasına rızam var. Ayrıntılar gelecek…

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow