Bitcoin halving kaç dolar, ne süre? Bitcoin halving (countdown) tarihleri ile halving nedir, niçin dört yılda bir yapılır?

Sual 1: Bitcoin ödül yarılanması nedir? Bitcoin, blok zincir üstüne kurulu, kullananların aracısız bir halde işlem yapabildiği merkeziyetsiz bir dijital para birimidir. İnternete haiz her insanın ulaşabildiği bu ağda, her bir blok bundan önceki bloktan veriler içermektedir. Birbiri ardına eklenen bu bloklarda değişim yapılabilmesi için tüm blokların değiştirilmesi gereklidir. Bitcoin ağında averaj her 10 dakikada […]

Nisan 19, 2024 - 15:50
 0
Bitcoin halving kaç dolar, ne süre? Bitcoin halving (countdown) tarihleri ile halving nedir, niçin dört yılda bir yapılır?


Sual 1: Bitcoin ödül yarılanması nedir? Bitcoin, blok zincir üstüne kurulu, kullananların aracısız bir halde işlem yapabildiği merkeziyetsiz bir dijital para birimidir. İnternete haiz her insanın ulaşabildiği bu ağda, her bir blok bundan önceki bloktan veriler içermektedir. Birbiri ardına eklenen bu bloklarda değişim yapılabilmesi için tüm blokların değiştirilmesi gereklidir. Bitcoin ağında averaj her 10 dakikada bir blok üretiliyor. Üretilen her blok sonrası ise madencilere ödül veriliyor. Ödül yarılanması ise Bitcoin ağında her 210 bin blokta bir, blok başına verilen ödüllerin yarı yarıya düşmesi olarak biliniyor.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow