Voleybol Milletler ligi Vodafone 5G iş birliği

Voleybol Milletler Ligi, Antalya’da düzenlenecek olan hanımefendiler karşılaşmaları kapsamında Vodafone ile meydana gelen dinamik iş birliğini duyurmanın heyecanını yaşıyor. İş birliği çerçevesinde, gerçekleştirilecek her karşılaşmanın, skorların ve performansların istatistiğini izlemek için en yeni teknolojiler kullanılacak. Dünya çapındaki yayıncılara Türkiye’de ilk kere Vodafone’un kuvvetli 5G şebekesi üstünden anında ve kesintisiz iletilecek olan istatistikler, taraftarlara gerçek zamanlı […]

May 15, 2024 - 13:40
 0
Voleybol Milletler ligi Vodafone 5G iş birliği


Voleybol Milletler Ligi, Antalya’da düzenlenecek olan hanımefendiler karşılaşmaları kapsamında Vodafone ile meydana gelen dinamik iş birliğini duyurmanın heyecanını yaşıyor. İş birliği çerçevesinde, gerçekleştirilecek her karşılaşmanın, skorların ve performansların istatistiğini izlemek için en yeni teknolojiler kullanılacak. Dünya çapındaki yayıncılara Türkiye’de ilk kere Vodafone’un kuvvetli 5G şebekesi üstünden anında ve kesintisiz iletilecek olan istatistikler, taraftarlara gerçek zamanlı veriler sunacak ve daha ilkin benzeri görülmemiş bir seyretme deneyimi yaşatacak.

SERVİS VE SMAÇ HIZI TAKİBİ YAPILACAK

Dünyada hanım voleyboluna, Türkiye’de ise hanım sporuna yönelik en kapsamlı sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone, Antalya’da oynanacak karşılaşmaların gelişmiş maç teknolojileriyle entegrasyonunu sağlamaya öncülük edecek. Bu kapsamda servis ve smaç hızı takip edeni yapılırken hakemlerin maç yönetimine katkı elde eden animasyonlar ve video destekleri sunulacak. Volleyball World CEO’su Finn Taylor iş birliğiyle ilgili, “Voleybol Milletler Ligi her yıl yandaş deneyimini daha üst seviyelere taşımak için emekler yürütüyor. Vodafone’un bu sürem Antalya’daki karşılaşmalara 5G teknolojisini entegre etmesi, teknolojik kabiliyetlerimizde mühim bir sıçramaya işaret ediyor. Gerçek zamanlı istatistikler ve verilerle yalnızca gösterim deneyimini geliştirmekle kalmıyoruz, hem de sporun en iyi anlarını direkt sunarak taraftarların maçlara bağlılığını ve ilgisini de artırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“SPOR SALONUNUN İNTERNET HİZMETİ 5G ÜZERİNDEN SAĞLANIYOR”

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy ise, “Vodafone olarak, Voleybol Milletler Ligi döneminde de teknolojideki gücümüzle voleybola katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Antalya’daki maçlarda kullanılan ileri maç teknolojilerini Vodafone olarak sahiplendik. Antalya Spor Salonu’nda BTK izinlerimizi tamamladık ve 5G’yi Antalya Spor Salonu’na kurduk. Sistemin web ihtiyacını 5G üstünden sağladık. Maçta bu teknolojiyle oluşturulan istatistiklerin ve ölçümlerin anlık olarak 5G ile dünyadaki öteki yayıncılara iletilmesini mümkün kılıyoruz. Böylece, Türkiye’de gerçekleşen internasyonal bir spor müsabakasının global çaptaki yayıncılara neredeyse sıfır gecikmeyle ulaşmasının yolunu 5G teknolojimizi kullanarak açtık. Bu çalışmalarımızın gelecek seneler için bir örnek oluşturacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow