Tanyeli hastalığını anlattı, Yelda Kırçuval gözyaşlarını tutamadı! 'Hastanede olumlu şeyler duymadım'

Uzun süredir kanser tedavisi gören bir dönemin en ünlü oryantali Tanyeli, TV 8 erkanlarında Müge Dağıstanlı ve Yelda Kırçuval'ın sunumuyla ekranlara gelen 'Aramızda Kalmasın' programına konuk oldu. İşte Tanyeli'nin açıklamalarından satır başları... Alıntı Metni "DOSTLARIMA GÖNÜL KOYAMAM" "Fatih Ürek 'Hırslı, masa masa dolaştı' dedi bana. Kötü niyetli değildi ama ben bu aralar çok hassasım, o yüzden üzülüyorum. İsteyerek yardım edenden de razıyım, istemeden edenden de. Hayatta hiçbir sınav için başlarına gelmeden çok kolay şeyler söylemesinler. Ağrım sızım yoksa pencereden güneş gördüğüm anda dışarı çıkıyorum. Bir şeyler yapabilmek beni mutlu ediyor. Niye her şeyden umudunu kesmiş bir insan olmamı bekliyorsunuz benden? Bunun adı hırs değil. Sağlık Bakanlığı da sahip çıktı bana. Allah razı olsun devletimizden, hükümetimizden... Allah razı olsun dostlarımdan. Bana maddi ve manevi destek çıktılar. Yapılmamış şeylere değil yapılanlara odaklıyım. Hakan Altun geldi annesi hastayken. Zara geldi dört saat sahnede kaldı. Yıldız Tilbe beni Küba'ya gönderdi. Bana hediye vermeyen dostlarıma gönül koyamam." Alıntı Metni "DOKTORUM ZAMANLA YARIŞTIĞIMI SÖYLÜYOR" "Ancak bir tedavi görürsem ve bu tedaviye cevap verirsem, damarlarda küçülme olursa ameliyat olabilir. Ki ben sekiz aydır tedavi görüyorum, hiçbir küçülme olmadı. Ama iyi tarafını da söyleyeyim, hastalığım hiç yayılmadı. Benim için çok büyük bir mucize. Küba'ya gittiğim dönem akrep zehri vermişlerdi bana. Dil altına günde beş kez damlatılan bir şey. Bu hafta Türkiye'de yeni bir tedaviye başlayacağım. Doktorum şu anda acil bir tedaviye başlamam gerektiğini ve zamanla yarıştığımı söylüyor. Allah ne derse o olur. Moralim çok yüksek. Gün içinde serum alıyorum. Kalkıyorum, hayatın içine karışıyorum. Bu hastalığın bile bir hikmeti var üzerimizde. Allah dağına göre kar verirmiş. Benim de burnum kaf dağındaydı, şimdi yere sürtüyorum." Alıntı Metni STÜDYODA DUYGUSAL ANLAR Tanyeli'nin açıklamalarının ardından stüdyoda duygusal anlar da yaşandı. Gözyaşlarını tutamayan sunucu Yelda Kırçuval, "Senin hayatın içine karışıyor olmanı eleştirenlere yazıklar olsun. Bu durumu çeken bilir, yaşayan bilir. Tanyeli'yi çok iyi anlıyorum. Bugün Müge'ye, 'Ben bu yayında çok sağlıklı konuşamayabilirim çünkü çok hassas bir konu benim için' dedim. Çok detaya girmeyeceğim ama 12 yıl önce yaşadığım bir şey benim de. Doktorum bana, 'Yelda kimse ile görüşmeyeceksin, evde izole yaşayacaksın' demişti. Ben tam tersi, hayatın içindeydim. Uzaktan konuşmak, yargılamak çok kolay! Yapmayın. Bu hastalığın yaşattığı şeyi bilemezsiniz. Bir dakika sonra ne yaşanacağının garantisi yok" ifadelerini kullandı. Pankreas kanseriyle mücadele ediyor! Tanyeli gözyaşlarına hakim olamadı Tanyeli hastalık sürecini anlattı! 'Herkesi affettim'

Şubat 21, 2024 - 14:45
 0
Tanyeli hastalığını anlattı, Yelda Kırçuval gözyaşlarını tutamadı! 'Hastanede olumlu şeyler duymadım'

Uzun süredir kanser tedavisi gören bir dönemin en ünlü oryantali Tanyeli, TV 8 erkanlarında Müge Dağıstanlı ve Yelda Kırçuval'ın sunumuyla ekranlara gelen 'Aramızda Kalmasın' programına konuk oldu. İşte Tanyeli'nin açıklamalarından satır başları...

Alıntı Metni

"DOSTLARIMA GÖNÜL KOYAMAM"

"Fatih Ürek 'Hırslı, masa masa dolaştı' dedi bana. Kötü niyetli değildi ama ben bu aralar çok hassasım, o yüzden üzülüyorum. İsteyerek yardım edenden de razıyım, istemeden edenden de. Hayatta hiçbir sınav için başlarına gelmeden çok kolay şeyler söylemesinler. Ağrım sızım yoksa pencereden güneş gördüğüm anda dışarı çıkıyorum. Bir şeyler yapabilmek beni mutlu ediyor. Niye her şeyden umudunu kesmiş bir insan olmamı bekliyorsunuz benden? Bunun adı hırs değil. Sağlık Bakanlığı da sahip çıktı bana. Allah razı olsun devletimizden, hükümetimizden... Allah razı olsun dostlarımdan. Bana maddi ve manevi destek çıktılar. Yapılmamış şeylere değil yapılanlara odaklıyım. Hakan Altun geldi annesi hastayken. Zara geldi dört saat sahnede kaldı. Yıldız Tilbe beni Küba'ya gönderdi. Bana hediye vermeyen dostlarıma gönül koyamam."

Alıntı Metni

"DOKTORUM ZAMANLA YARIŞTIĞIMI SÖYLÜYOR"

"Ancak bir tedavi görürsem ve bu tedaviye cevap verirsem, damarlarda küçülme olursa ameliyat olabilir. Ki ben sekiz aydır tedavi görüyorum, hiçbir küçülme olmadı. Ama iyi tarafını da söyleyeyim, hastalığım hiç yayılmadı. Benim için çok büyük bir mucize. Küba'ya gittiğim dönem akrep zehri vermişlerdi bana. Dil altına günde beş kez damlatılan bir şey. Bu hafta Türkiye'de yeni bir tedaviye başlayacağım. Doktorum şu anda acil bir tedaviye başlamam gerektiğini ve zamanla yarıştığımı söylüyor. Allah ne derse o olur. Moralim çok yüksek. Gün içinde serum alıyorum. Kalkıyorum, hayatın içine karışıyorum. Bu hastalığın bile bir hikmeti var üzerimizde. Allah dağına göre kar verirmiş. Benim de burnum kaf dağındaydı, şimdi yere sürtüyorum."

Alıntı Metni

STÜDYODA DUYGUSAL ANLAR

Tanyeli'nin açıklamalarının ardından stüdyoda duygusal anlar da yaşandı. Gözyaşlarını tutamayan sunucu Yelda Kırçuval, "Senin hayatın içine karışıyor olmanı eleştirenlere yazıklar olsun. Bu durumu çeken bilir, yaşayan bilir. Tanyeli'yi çok iyi anlıyorum. Bugün Müge'ye, 'Ben bu yayında çok sağlıklı konuşamayabilirim çünkü çok hassas bir konu benim için' dedim. Çok detaya girmeyeceğim ama 12 yıl önce yaşadığım bir şey benim de. Doktorum bana, 'Yelda kimse ile görüşmeyeceksin, evde izole yaşayacaksın' demişti. Ben tam tersi, hayatın içindeydim. Uzaktan konuşmak, yargılamak çok kolay! Yapmayın. Bu hastalığın yaşattığı şeyi bilemezsiniz. Bir dakika sonra ne yaşanacağının garantisi yok" ifadelerini kullandı.

Pankreas kanseriyle mücadele ediyor! Tanyeli gözyaşlarına hakim olamadı
Tanyeli hastalık sürecini anlattı! 'Herkesi affettim'

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow