Spor yazarları Fenerbahçe – Olympiakos müsabakasını değerlendirdi – Son Dakika Spor Haberleri

Bu asla olmadı, turu altın tepside sundu Fenerbahçe, kadro kalitesi ve genişliği olarak tartıya koyarsak, Olympiakos’dan oldukca daha kaliteli bir ekip. Dün 1 pozisyon haricinde Yunan temsilcisinin Kadıköy’de Fenerbahçe kalesine etkili saldırı yaptığına tanıklık etmedik. Ofansif olarak bu kadar etkisiz bir takıma karşı Fenerbahçe ilk yarıda coşkulu ve baskılı oynasa da 2’nci yarıda ve uzatma […]

Nisan 19, 2024 - 08:05
 0
Spor yazarları Fenerbahçe – Olympiakos müsabakasını değerlendirdi – Son Dakika Spor Haberleri

Fenerbahçe, kadro kalitesi ve genişliği olarak tartıya koyarsak, Olympiakos’dan oldukca daha kaliteli bir ekip. Dün 1 pozisyon haricinde Yunan temsilcisinin Kadıköy’de Fenerbahçe kalesine etkili saldırı yaptığına tanıklık etmedik. Ofansif olarak bu kadar etkisiz bir takıma karşı Fenerbahçe ilk yarıda coşkulu ve baskılı oynasa da 2’nci yarıda ve uzatma bölümlerinde üretkenlik sağlayamadı.
Olympiakos’un müdafa hattı da oldukca kuvvetli değil. Bilhassa çift sarı kartla oyundan atılan genç stoperleri Ntoi, oldukca sakar ve devamlı hata icra eden bir oyuncu. Buna karşın 2’nci golü bulacak oldukca net pozisyonları üretemedik.
74’te meydana getirilen 3 değişim ise kanımca oldukca köktencilik bir hamle oldu. İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin hücumdaki en etkili, golü atan İrfan Can’ı, sahadaki varlığı ile dahi rakibi tehdit eden Dzeko’yu ve sezonun emsalsiz en olmazsa olmaz adı Fred’i oyundan aldı.
F.Bahçe, gücünün ve kalitesinin, rakibinden oyun olarak da her alanda üstün bir ekip bulunduğunun bilincinde değil miydi acaba? En azından İsmail Kartal değildi galiba… İlk maçta Ferdi. Fred ve İsmail’i yedek oturtup rakipten 3 gol yedikten sonrasında hamleleri yapması ne kadar yanlış ise dün akşam da 3 kıymetli oyuncuyu aynı anda çıkartması da hataydı.
Fenerbahçe güle oynaya kolaylıkla geçmesi ihtiyaç duyulan bir turu Olympiakos’a adeta altın sini ile sundu.
GÜNTEKİN ONAY – HÜRRİYET

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow