SON DAKİKA İSRAİL HABERLERİ: İsrail-Mısır içinde çatışma çıktı!

Refah sınır kapısında İsrail ordusu ile Mısır güçleri içinde çatışma çıktı. Mısır kaynakları İsrail kuvvetlerinin ateş açtığını iddia ediyor. Bir Mısırlı askerin öldürülmüş olduğu, İsrail tarafında ise herhangi bir can kaybının olmadığı bildirildi. İsrail medyasında çıkan haberlerde ise iki Mısırlı askerin öldüğü iddia ediliyor. Walla web sitesi ek olarak haberin İsrail ordusundan hususi izin alınarak yayınlandığını […]

May 27, 2024 - 17:25
 0
SON DAKİKA İSRAİL HABERLERİ: İsrail-Mısır içinde çatışma çıktı!

Refah sınır kapısında İsrail ordusu ile Mısır güçleri içinde çatışma çıktı. Mısır kaynakları İsrail kuvvetlerinin ateş açtığını iddia ediyor. Bir Mısırlı askerin öldürülmüş olduğu, İsrail tarafında ise herhangi bir can kaybının olmadığı bildirildi.
İsrail medyasında çıkan haberlerde ise iki Mısırlı askerin öldüğü iddia ediliyor. Walla web sitesi ek olarak haberin İsrail ordusundan hususi izin alınarak yayınlandığını beyan etti.
İsrail medyasından Jerusalem Post ve Maariv gazeteleri de çatışmayı doğruladı. İki gazete de çıkan çatışmada Mısır kanadında bazı askerlerin öldüğünü ve yaralandığını yazdı. Jerusalem Post ek olarak İsrail ordusunun Mısır ile jet hızında ateşkes duyuru etmek için temaslara başladığını belirtiyor.

İSRAİL ORDUSU DOĞRULADI

İsrail ordusu resmi X hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda “Birkaç saat ilkin Mısır sınırında silahlı hücum yaşandı. Soruşturmaya ve Mısır kanadıyla görüşmeler sürüyor” ifadesini kullandı.
Öte taraftan Mısır aylardır İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarına karşı çıkan bir siyaset izliyor şu sebeple ihtimaller içinde bir göç dalgasının kendi ülkesine yaşanmasını istemiyor. Kahire yönetimi bu bağlamda sınırda tel duvarlar örüp güvenliği artırsa da ülkenin belli yerlerine ihtimaller içinde göç için sığınmacı kampları dahi kurdu.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Asker kalmayınca sıra onlara geldi! 20 bin suçluyu savaşmak için topladılar
Haberi Görüntüle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cam tabutun önünde başını eğdi! Ülkeyi arka plandan yöneten ‘gölge önder’ öldü
Haberi Görüntüle

 

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow