SON DAKİKA HABERİ: Askeri tayyare radarda kayboldu! Başkan yardımcısı ortada yok

Malavi Devlet Başkanlığı Ofisinden meydana getirilen açıklamada Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Klaus Chilima ve 9 yolcuyu taşıyan askeri uçağın radarda kaybolduğu bildirildi. Açıklamada, başkent Lilongwe’den Mzuzu şehrine gitmek suretiyle havalanan uçağın radardan çıkmış olduğu belirtilerek, “Uçakla temas için tüm çabalar şu ana kadar başarısız oldu.” ifadesi kullanıldı. ÜÇ ÜLKEDEN YARDIM DESTEĞİ Malavi Devlet Başkanı Lazarus […]

Haziran 11, 2024 - 09:55
 0
SON DAKİKA HABERİ: Askeri tayyare radarda kayboldu! Başkan yardımcısı ortada yok

Malavi Devlet Başkanlığı Ofisinden meydana getirilen açıklamada Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Klaus Chilima ve 9 yolcuyu taşıyan askeri uçağın radarda kaybolduğu bildirildi. Açıklamada, başkent Lilongwe’den Mzuzu şehrine gitmek suretiyle havalanan uçağın radardan çıkmış olduğu belirtilerek, “Uçakla temas için tüm çabalar şu ana kadar başarısız oldu.” ifadesi kullanıldı.

ÜÇ ÜLKEDEN YARDIM DESTEĞİ

Malavi Devlet Başkanı Lazarus Chakwera arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti ve uçağın Chikangawa Ormanı’nda olma ihtimalinin yüksek bulunduğunu bildirdi. Ckahwera ek olarak İngiltere, Norveç ve İsrail’den kurtarma çalışmalarına yardım için teklif aldıklarını hatırlattı ve şu şekilde dedi:

“İngiliz, Norveç ve İsrail hükümeti dahil olmak suretiyle kalkınma ortaklarımızla temasa geçtik ve bu ortaklar, uçağı bulma kapasitemizi artıracak hususi teknolojilerin kullanımı dahil her türlü desteği teklif ettiler. Uçakta kurtulanları bulacağımızı umuyorum”

MALAVİ NEREDE?

Malavi ya da resmî adı ile Malavi Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde yer edinen ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. 1964 senesinde kurulan ülkede 20 milyondan fazla insan yaşıyor. Öte taraftan Chilima, 2020 yılından beri Devlet Başkanı Chakwera’nın yardımcılığını yapıyordu mahalli medya ihtimaller içinde bir kazanın uçakta gerçekleşen bir arızadan olabileceğini öne sürüyor ve suikast iddialarını şimdilik öne çıkarmıyor.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow