Şam’daki saldırıyla ilgimiz bulunduğunu söylemek saçma

Beyaz Saray, İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam’daki İran Büyükelçiliği’ne düzenlemiş olduğu saldırıyla hiçbir ilgileri olmadığını savundu.Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, bugün yapmış olduğu açıklamada Tahran’ın, saldırıdan ABD’yi de görevli tutmasını “saçma” diye vasıflandırdı.”Dini Önder ve Devrim Muhafızları’nın ne yapmış olup ne yapmayacağını tahmin edemem. Şunu açıklığa kavuşturmama izin verin. Şam’daki saldırıyla […]

Nisan 3, 2024 - 02:20
 0
Şam’daki saldırıyla ilgimiz bulunduğunu söylemek saçma


Beyaz Saray, İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam’daki İran Büyükelçiliği’ne düzenlemiş olduğu saldırıyla hiçbir ilgileri olmadığını savundu.Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, bugün yapmış olduğu açıklamada Tahran’ın, saldırıdan ABD’yi de görevli tutmasını “saçma” diye vasıflandırdı.”Dini Önder ve Devrim Muhafızları’nın ne yapmış olup ne yapmayacağını tahmin edemem. Şunu açıklığa kavuşturmama izin verin. Şam’daki saldırıyla hiçbir ilgimiz yok. Herhangi bir halde dahil olmadık” diyen Kirby, herhangi bir misilleme saldırısına cevap vereceklerini söylemiş oldu.

13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İran’ın Şam’daki büyükelçilik yerleşkesinde yer edinen konsolosluk binasına iki gün ilkin düzenlenen hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları Ordusu’ndan 2’si general rütbesinde 7 şahıs yaşamını kaybetmişti. Saldırıda 6 Suriyelinin de yaşamını yitirdiği ve toplam ölü sayısının 13 olduğu ifade edilmişti. İran, saldırıyı İsrail’in düzenlediğini açıklarken Tel Aviv yönetimi sessiz kalmaya devam etmişti. Saldırıya misillemede bulunacağını duyuran İran, ABD’yi de görevli tuttuklarını bildirmişti. *Haberin görselleri AP ve İHA tarafınca servis edilmiştir.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow