Rafting eğitim kamplarına Samsun ev sahipliği yapıyor – Son Dakika Spor Haberleri

Türkiye’de rafting spor organizasyonlarını düzenleyen ve bilhassa gençleri rafting sporuyla tanıştırarak bu sporu geliştirmeyi hedef edinen Türkiye Kano Federasyonu tarafınca düzenlenen ‘Rafting Bölgesel Eğitim ve Gelişim Kampları’ Samsun’da gerçekleştiriliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 15-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen organizasyon kapsamında 70 sporcuya eğitim veriliyor. 9 ilde eş zamanlı olarak meydana gelen eğitim emek harcaması Samsun’da […]

Nisan 19, 2024 - 17:35
 0
Rafting eğitim kamplarına Samsun ev sahipliği yapıyor – Son Dakika Spor Haberleri

Türkiye’de rafting spor organizasyonlarını düzenleyen ve bilhassa gençleri rafting sporuyla tanıştırarak bu sporu geliştirmeyi hedef edinen Türkiye Kano Federasyonu tarafınca düzenlenen ‘Rafting Bölgesel Eğitim ve Gelişim Kampları’ Samsun’da gerçekleştiriliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 15-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen organizasyon kapsamında 70 sporcuya eğitim veriliyor. 9 ilde eş zamanlı olarak meydana gelen eğitim emek harcaması Samsun’da Büyükşehir Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde yapılıyor.“TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK SPORCULAR YETİŞTİRİLİYOR”Genç sporculara eğitim veren Rafting Antrenörü, Avrupa Şampiyonu Ulusal Sporcu Mert Alper Sarı, “Türkiye Kano Federasyonumuz gençlerin rafting sporuyla tanışması ve ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilmesi amacıyla açmış olduğu bu eğitim seminerinde sporcu kardeşlerimizin gelişim gösterdiği görmek hakkaten fazlaca güzel. Bilhassa şunu söyleyebilirim ülkemizin dört bir yanı sularla çevrili ve bunu fazlaca iyi değerlendirmeliyiz. Avrupa sahnesinde şehirleri ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek sporcuların çıkması doğrultusunda federasyonumuzun yapmış olduğu bu eğitim seminerine genç kardeşlerimizi bekliyoruz. 15 Nisan’da başladık ve 23 Nisan geçmişine kadar Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Su Sporları Merkezi’ndeyiz, bir tek gençleri değil tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.“EĞİTİM PROGRAMLARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Kano Antrenörü Zafer Benli ise yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:
“Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak su sporlarında fazlaca başarıya ulaşmış işler yapıyoruz ve bunlardan birisi de bu eğitim seminerinin burada gerçekleştirilmesidir. Kano ve dragon bot branşlarında sporcularımız bulunuyor. Hem bu branşlara hem de raftinge ilgilinin artması amacıyla bu şekilde bir eğitim seminerinin şehrimizde olmasını fazlaca önemsiyoruz. Ortalama 70 sporcu ve vatandaşımıza burada eğitimler verilmeye devam ediyor. 23 Nisan Salı günü sona erecek eğitim seminerinde inanırım ki rafting branşında da başarıya ulaşmış sporcular çıkartacağız.”


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow