Meşhur oyuncudan Seçil Erzan yorumu: Bir bakarsın bir banka şubesi çökmüş

Türk beyaz perde ve dizi oyuncusu Nurseli İdiz, toplumsal medya paylaşımıyla geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Nurseli İdiz son olarak ise katılmış olduğu bir programda Seçil Erzan yorumuyla gözleri üstüne çekti. Bir dönem alkol bağımlılığı sebebiyle gündemden düşmeyen Nurseli İdiz, bu durumu yenmiş ve setlere geri dönmüştü. Uzun süredir ekranlarda görünmeyen meşhur oyuncu, zayıflığıyla dikkat çekiyor. […]

Nisan 3, 2024 - 01:30
 0
Meşhur oyuncudan Seçil Erzan yorumu: Bir bakarsın bir banka şubesi çökmüş

Türk beyaz perde ve dizi oyuncusu Nurseli İdiz, toplumsal medya paylaşımıyla geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Nurseli İdiz son olarak ise katılmış olduğu bir programda Seçil Erzan yorumuyla gözleri üstüne çekti.

Bir dönem alkol bağımlılığı sebebiyle gündemden düşmeyen Nurseli İdiz, bu durumu yenmiş ve setlere geri dönmüştü. Uzun süredir ekranlarda görünmeyen meşhur oyuncu, zayıflığıyla dikkat çekiyor.

Nurseli İdiz, Armağan Çağlayan’ın sunmuş olduğu “Şimdiki Aklım Olsaydı” adlı YouTube programına konuk oldu. Bir dönem yaşamış olduğu maddi sıkıntılar sebebiyle gündem olan oyuncu geçmiş muhasebesi yapmış oldu.

Liseyi bitirdikten sonrasında hem Boğaziçi Üniversitesi Iktisat Kısmı’nü hem de Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanan İdiz, “Şimdiki aklın olsaydı, hangi üniversiteyi okurdun” sorusuna şu yanıtı verdi: “İkisini birden okumaya çalışırdım fakat gene de herhalde bu mesleği seçerdim.”

İdiz, meşhur futbolcuları ve iş insanlarını yüksek kâr vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla hapsi istenen Seçil Erzan’a atıf yaparak sözlerini esprili bir halde sürdürdü:

“Bir de benim rakamlarla ilişkimi düşünürsek Türkiye’nin başına oldukça daha büyük felaketler çıkarırdım. Seçil Erzan şeklinde olmazdım fakat bir bakarsın bir banka şubesi çökmüş. Ne? Müdür kim? Nurseli müdür, kati kısaca.” Meşhur oyuncu, “Hiçbir vakit parayla ilişkiniz iyi olmadı mı” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Evet. Bu galiba bilinçaltı bir şeymiş. Para kazanma konusunu suçluluk halinde düşünmekmiş. Kişisel gelişim sürecinde tüm bunlar masaya yatırılıyor. O yüzden oldukça büyük meblağlarda paralar kaybettim.

Bilinçaltım, ‘Ben iyi mi bu kadar kazanıyorum’ diye soruyormuş bundan dolayı. Annem ve babamın da parayla ilişkisi bozuktu. Para olduğunda oldukça harcıyorlardı, birikim falan yoktu. Babam da benim şeklinde batkı etmiş.”

Nurseli İdiz, “Asla para biriktirmedin mi” sorusunu da yanıtladı: “Biriktirdim, oldukça malım vardı. Televizyonun ilk para kazanan kurbanlarıyız. Şimdiki gençlere baksana ne kadar akılcı şeyler yapıyorlar.

Oldukça sıkı tutuyorlar işlerini, biz aniden ne oldum delisi olduk. 1996 senesinde eşime bir şirket açmıştık. Hiçbir şekilde mali işler denetim edilmemiş, Vergi Dairesi’ne bir şey beyan edilmemiş vs. Bu istenilerek değil, bilinçsizlikten meydana getirilen bir şey. Küçük küçük o vergi borçları çıktı. Bu kez borçları ödemek için tefeciye gidip malları ipotek ettirdim.”

Nurseli İdiz, şimdi olsa daha sakin bir yaşam yaşamayı tercih edeceğini itiraf etti: “Şimdiki aklım olsa bu kadar kendimi harap etmezdim. Bu kadar olayların başlangıcında olmazdım daha sakin bir yaşam yaşardım.

Fakat işte yemeyi içmeyi, gezmeyi oldukça seviyordum. Yurtdışına çıkıyordum, en pahalı otelde kalıyordum. En pahalı restoranlarda yiyordum. Sefaya düşkünlük vardı bende. Kim bilir bu yaşamı yaşamam gerekiyordu. Şimdi dönerek kendimle dalga geçebiliyorum.”

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow