Meşhur moda tasarımcısı Roberto Cavalli yaşamını yitirdi

Dünyaca meşhur İtalyan moda tasarımcısı ve iş insanı Roberto Cavalli’nin, 83 yaşlarında Floransa’da yaşamını yitirdiği bildirildi.AA’nın haberine nazaran; Cavalli’nin kurucusu olduğu “Roberto Cavalli Masion” şirketinden dün akşam meydana getirilen açıklamada, meşhur modacının yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı.Açıklamada, Cavalli’nin, memleketi Floransa’da mütevazi şekilde başladığı moda kariyerinde, sevilen ve sayılan, dünya genelinde tanınan bir isim olmayı başardığı ifade […]

Nisan 13, 2024 - 03:20
 0
Meşhur moda tasarımcısı Roberto Cavalli yaşamını yitirdi


Dünyaca meşhur İtalyan moda tasarımcısı ve iş insanı Roberto Cavalli’nin, 83 yaşlarında Floransa’da yaşamını yitirdiği bildirildi.AA’nın haberine nazaran; Cavalli’nin kurucusu olduğu “Roberto Cavalli Masion” şirketinden dün akşam meydana getirilen açıklamada, meşhur modacının yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı.Açıklamada, Cavalli’nin, memleketi Floransa’da mütevazi şekilde başladığı moda kariyerinde, sevilen ve sayılan, dünya genelinde tanınan bir isim olmayı başardığı ifade edildi.İtalyan basınında çıkan haberlerde de Cavalli’nin bir süredir tedavi görmüş olduğu ve son günlerde durumunun ağırlaştığı kaydedildi. Moda tasarımcısı olarak benimsediği heybetli tarzıyla her dönem dikkati çeken Cavalli, meşhur adların tercih etmiş olduğu ikonik bir marka durumundaydı. Roberto Cavalli, tasarımlarında egzotik hayvan baskılarına yer vermesiyle de biliniyordu. 15 Kasım 1940’ta Floransa dünyaya gelen Roberto Cavalli, Nazilerin babasını öldürmesi sebebiyle hemen hemen 4 yaşlarındayken yetim kalmıştı. Cavalli, geçen yıl 82 yaşlarındayken 6. kez baba olmuştu.

İTALYA BAŞBAKANI MELONİ’DEN TAZİYE MESAJI

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, X platformundan yayımladığı taziye mesajında, “Roberto Cavalli’nin vefatıyla İtalya ve moda dünyası büyük bir girişimci ve yenilikçiyi yitirdi. Onun adı devamlı ve her yerde yoldam ile eş anlamlı kalacaktır. Sevenlerine en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı. *Haberin fotoğrafı AP tarafınca servis edilmiştir.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow