Levent Yüksel paylaşımıyla 45 yıl öncesine götürdü (Ünlülerin çocukluk ve gençlik halleri)

Meşhur müzisyen Levent Yüksel toplumsal medya hesabından gençlik yıllarına ilişik bir kareyi paylaştı. İşte meşhur ismin nostaljik paylaşımı ile öteki ünlülerin çocukluk ve gençlik fotoğrafları…Meşhur müzisyen Levent Yüksek toplumsal medya hesabındaki paylaşımıyla adından söz ettirdi.45 yıl ilkin çekilen bir karesini paylaşan müzisyen, “Bu fotoğraf 15 yaşlarında Antalya Lisesi’nde okuyan ve sahneye çıkıp bas çalan Levent. […]

May 27, 2024 - 12:40
 0
Levent Yüksel paylaşımıyla 45 yıl öncesine götürdü (Ünlülerin çocukluk ve gençlik halleri)

Meşhur müzisyen Levent Yüksel toplumsal medya hesabından gençlik yıllarına ilişik bir kareyi paylaştı. İşte meşhur ismin nostaljik paylaşımı ile öteki ünlülerin çocukluk ve gençlik fotoğrafları…Meşhur müzisyen Levent Yüksek toplumsal medya hesabındaki paylaşımıyla adından söz ettirdi.45 yıl ilkin çekilen bir karesini paylaşan müzisyen, “Bu fotoğraf 15 yaşlarında Antalya Lisesi’nde okuyan ve sahneye çıkıp bas çalan Levent. Videoda ise Levent’in 45 yıl sonrasında doğduğu yerde sahnesine davet etmiş olduğu ilköğretim talebesi koro arkadaşları var. Çocukluğum, ilk gençliğim Antalya’ya slm olsun. Videonun sonundaki ufak arkadaşıma sesleniyorum; O gurur bana ilişik” notunu düştü.Bahar dizisinin yıldızı Demet Evgar toplumsal medya hesabında yapmış olduğu paylaşımla takipçilerini geçmişe götürdü.
Dün doğum gününü kutlayan yıldız, çocukluk fotoğrafını paylaştı.Evgar paylaşımına şu notu düştü:
“Fazlaca fazla çocukluk fotoğrafı olan biriyim. Fakat bu fotoğrafımı ben de ilk kez gördüm. Amcamın albümündeymiş. Bi garip oldum. Kızımı gördüm kendimde. Ve sanki kendime daha oldukça yaklaştım bu görüşle. Tüm çocukluğum süresince “hayal dünyama” alan tutan aileme binlerce kere şükrediyorum. Kendime de teşekkür ediyorum. Kendimi asla bırakmadığım için, elimden tuttuğum için ve bir can sevinciyle kendimi sevdiğim için. (Demkoo seni o kalkan kaşından öperim) Elimdeki bebeğimi Mavi de oldukça seviyor. İkimize de korkulu gelmemesi garip birazcık.”Son dönemde gerek açıklamaları gerek toplumsal medya paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen Cem Yılmaz, takipçilerini geçmişe götürdü.19 yaşlarında çektirmiş olduğu bir fotoğrafını toplumsal medya hesabından paylaşan Yılmaz, fotoğrafa uyguladığı netleştirme işleminden esprili bir halde bahsetti.
Meşhur güldürmen, “Yüzüme ufak dokunuşlar yaptırdım. Fakat 1992’de…” ifadelerini kullandı.Doğu Demirkol toplumsal medya hesabında çocukluk yıllarına dair fotoğraflarını paylaştı. Çocukluk fotoğraflarını yansılamak eden Demirkol’un paylaşımı büyük ilgi görmüş oldu.Demirkol’un paylaşımına sevgilisi Ayşe Kırca kayıtsız kalmadı.
Oya Başar ve ile Levent Kırca’nın kızı olan Ayşe Kırca, Demirkol’un paylaşımına “Aşkım, bebeğim” yorumunu yapmış oldu.Burak Dakak ile dünyaevine girmek için gün sayan meşhur oyuncu Leyla Tanlar, ağabeyi Levin Tanlar’ın doğum gününü toplumsal medya hesabında kutladı.Çocukluk fotoğraflarını paylaşan oyuncu, paylaşımına “Levom” notunu düştü.”Boş Bardak”, “Bu Aşkın Katili Sensin” ve “Sana Affetmek Yakışır” benzer biçimde şarkılarla tanınan meşhur müzisyen Fettah Can, paylaşımıyla takipçilerini geçmişe götürdü.Can paylaşımına “Babam şarkı söylüyor yanında da bilin bakalım kim var? Arkamdaki ufaklıklar da kuzenim ve kız kardeşim” notunu düştü.Rock müziğin meşhur adı Teoman, toplumsal medya hesabını etken olarak kullanan ünlüler içinde içeriyor. Ara sıra çocukluk ve gençlik yıllarına ilişik kareleri takipçileriyle paylaşan Teoman, nostaljik paylaşımlarına bir yenisini ekledi.Teoman, annesiyle sünnet düğününde çekilen fotoğrafına “Annem bana eli öpülecekler sıralaması veriyor. ‘Anneannen ve babaannen. Başka kimsenin elini öpmeyeceksin. Öteki insanların bir tek elini sık” notunu düştü.Bizim Öykü, Üç Kız Kardeş ve Mucize Tabip benzer biçimde yapımlarla tanınan meşhur oyuncu Kurtulma Özcan takipçilerini geçmişe götürdü.Özcan paylaşımına “Hani benim gençliğim nerede dedim, ablam yolladı…” notunu düştü.Meşhur müzisyen Demet Akalın, 1990 senesinde Miss Globe’a katıldı.
Akalın, yarışmanın birincisi Gülay Pınarbaşı ile fotoğrafını paylaştı.Akalın paylaşımına “Kimi zaman kaçıncı bulunduğunun bir önemi yoktur” notunu düştü.Kariyerinde 37. yılı geride bırakan usta oyuncu Levent Can, çocukluk yıllarına ilişik bir fotoğrafı paylaştı.Oyuncu olma öyküsünü özetleyen Can, “İşte bu kadar ufak çocuklardık tiyatroya gönlümüzü verdiğimizde yıl 1986. Ustam Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun kapısından çevrilmiş, kabul edilmemiştim kurslara. Fakat ben ne yaptım ettim o kurslara gittim. Yüz vermediler, ders vermediler, sahneye çıkarmadılar başlarına bela olmamayım diye. Haklılardı 15 yaşlarında ufacık bir çocuktum daha, okulu bırakmıştım tiyatro sevdasıyla ‘git ilkin okulunu bitir’ dediler. Sonrasında ben okulumu da bitirdim, mesleği de söke söke aldım. Azmettim direnme ettim ve asla vazgeçmedim bu sevdadan. Ve 3 Nisan 1987 senesinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde ustalaşmış olarak ilk kez sahneye izleyici karşısına çıktım, oldukça heyecanlıydım, bugün 37. yılım ve halâ aynı coşku içindeyim söz mevzusu tiyatro olduğunda. Yanımdaki dünyalar güzeli arkadaşımı bilir tanırsınız. Pelinsu Pir; can yoldaşım, yol dostum, çocukluk dostum. O dönemki kurstan bir o, bir ben, bir de Nur Gürkan mesleğe devam edenler olduk oysa oldukça daha kalabalıktık kursta. Vakit içinde bırakanlar vazgeçenler oldu, biz asla vaz geçmedik hep ‘tiyatro’ dedik. Bugün ısrarla inatla gene ‘tiyatro’ demeye devam.”İş insanı Murat Özdemir Dubai’de evlenen meşhur müzisyen Ebru Gündeş toplumsal medya hesabında çocukluklarından bir kare paylaştı.
Gündeş paylaşımına “Asla değişmediğim doğrudur 3” notunu düştü.76. Cannes Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yapmış olduğu “Kuru Otlar Üzerine” filmindeki rolüyle “En İyi Hanım Oyuncu” ödülünü kazanan Merve Dizdar toplumsal medya hesabında takipçilerini geçmişe götürdü.Yıldız TV’de gösterilen Ömer dizisinde Ömer’in ablası Nisa karakterine de yaşam veren Merve Dizdar paylaşımına “27 Mart 2004… 17 yaşındayım. Okulun ilk yılı. 27 Mart hazırlık telaşı kuliste. Akşam gösterimiz oluyor. Ben ‘Nina’yı oynuyorum.” notunu düştü.Oyuncu sözlerine “Tüm replikleri unuttuğumu düşünüyorum korkudan. ‘Ustalaşmış hayata ilk geçiş, aman diyim kızım kendine gel’ benzer biçimde asla işime yaramayacak motivasyon konuşmaları yapıyorum. Oyun bittiğinde, derslik dostlarımla sarılıyoruz. Kutlamalar başlıyor. Kendime diyorum. ‘İyi başlangıç Merve…’ Hepimizin Tiyatro günü mübarek olsun” diye devam etti.Oyuncu Dolunay Soysert, 25 Mart’ta 51 yaşına bastı. Meşhur isim, doğum gününü bebeklik fotoğrafıyla kutladı.”Yıllara teşekkür; Ne güzel ki oldukça sevdim ve oldukça sevildim bu hayatta, gülerek uyandım bir çok sabah yatağımda” diyen Soysert, paylaşımında “Anamla babamın civcivi, iki adam kardeşimin belalısı, yeğenimin deli halasıyım. Dostlarım şansımdır. Evcilik oyunundan kopamadığımdan oyuncu oldum ve hep oldukça sevdim işimi. Doyamadığım kitaplarım, sayısız çocuğum, iki köpek yavrum, asla sonu gelmeyen ezberim, hep yetişmem ihtiyaç duyulan randevularım, ileri aşama gözlüklerim var. Çiçeklere, yaprak sarmasına, gülmeye bir de bebek kokusuna bayılırım. Yapmak istediklerim asla bitmez, hayallerime renk yetmez. Hayatların pamuk ipliğine bağlı olduğu şu topraklarda bunca vakit yaşıyor oluşuma şükreder dururum. Tıpkı fotoğraftaki benzer biçimde hâlâ şaşırarak bakarım Dünya’nın ebatlarına ve kendi küçüklüğüme. 1,5 yaşımda ya var ya yokum burada. ‘Doğduğunda 1 yaşlarında mıydın?’ tartışmalarından uzak bir noktadayım daha fakat yaşamak adına aynı bitmeyen heyecana sahibim hâlâ. Yalnız daha bilgili bir yerden tanıyorum artık bu hissi ve sarılıyorum her anına. İyi ki geldik bu güzel yaşa. Yağmur yağıyor şu anda İstanbul’da, kabul olurmuş doğum günü çocuğunun duası; kirlenmiş her halleri yıkansın yağmur sularıyla insanların, yollardaki ızgaralardan toplaşıp aksın kanalizasyonlara… Güneş parladığında bir tek baharı görelim artık fakat bir tek baharı” ifadelerini kullandı.Müzisyen Hayko Cepkin toplumsal medya paylaşımıyla takipçilerini geçmişe götürdü.
Cepkin’in ortalama 30 yıl ilkin Beşiktaş – Kocaelispor karşılaşmasını tribünde seyrettiği anları arkadaşı buldu.Beşitaş taraftarı olan Cepkin “Yeni açıkta maçın başlamasını bekliyoruz muhtemelen. Klasik şapkam ve delik deşik montum. @amirnecim dostum 93-94 sezonu Kocaeli ile kupa maçının özetini denk gelip seyrederken beni farketmiş. İşin tuhafı biz daha dost değilken o da aynı maçta tribündeymiş. Elimdeki tek arşiv olacak tribündeki tek görüntümü bulmuş olduğu için oldukça teşekkürler valla oldukça mutlu oldum” ifadelerini kullandı.Rıza Kocaoğlu’nun kendisi benzer biçimde oyuncu olan kardeşi Gözde Kocaoğlu, ağabeyinin 45. yaşını toplumsal medya hesabından kutladı.Gözde Kocaoğlu, paylaşımında “Abicim, ciğerimin köşesi, büyürken bana şefkati, sevmeyi, ilgilenmeyi, görmeyi öğrettiğin için; daha sonraları da kapsamayı, yaşamayı, gülmeyi unutmamayı her şeyden ilkin ‘biz varız’ demeyi ve hissettirmeyi unutturmadığın için sana binlerce teşekkür ederim. Daha dün gene “Sahnede iyi mi da devleşiyor bu adam?” dedim seni izlerken. E ben seni izlerken fanatik bakan ufak kardeşim hep işte. İlk kucağına aldığın gün benzer biçimde. ‘İşte bu benim oyun dostum’ söylediğin an benzer biçimde. Sen de karanlıklarda elimi tutan güzel yürekli abim. Şimdi bir de Mercan’ın dayişkosu… İyi ki varsın, hep ışığınla parla. İyi ki doğdun. Seni oldukça seviyorum canım kardeşim” dedi.Oyuncu Açelya Akkoyun, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu son paylaşımla takipçilerini geçmişe götürdü. Akkoyun, ağabeyi Demokan Akkoyun’un doğum gününü kutladı.Akkoyun, çocukluklarında ağabeyi ile çekilen fotoğrafına şu notu düştü:
“Bu dünyadaki ilk aşkım, ilk adımımın şahidi, hep ve sürekli destekçim. Anne-babamız çalmış olduğu için beni okuldan alıp, evde envai çeşit tostlarla karnımı doyuruverdiğin günlerden bigün çekilmişti bu fotoğraf hatırladın mı? Konuşmayı öğrendiğimde bizimkiler, ‘abi de’ demiş, ben de onu ‘abido’ diye çevirmişim. Abido’m benim. Varlığının kıymetini anlatacak kelimeleri bulamıyorum. Işık saçan zihnin, engin gönlün, iyi kalbin. Fazlaca kıymetlisin bunu biliyorsun. Abido’m yeni yaşın, seni oldukça… dolayısıyla bizi de oldukça oldukça mutlu etsin. Dün, bugün olduğu benzer biçimde yarın da seni hep seveceğim. İyi ki doğdun, iyi ki bizimlesin. Daha nice güzel günlere hep birlikte erelim. Canımın ta içi.”Yönetmen Fırat Parlak ile mutlu bir evlilik sürdüren oyuncu Burcu Kara bugün 44 yaşına girdi.
Meşhur oyuncu bebekliğinden bir kareyi takipçileriyle paylaştı.Meşhur oyuncu paylaşımına “Mutlu seneler ufak kız” notunu düştü.Usta sanatçı Erol Evgin toplumsal medya hesabında yapmış olduğu nostaljik paylaşımlarıyla takipçilerini geçmişe götürmeye devam ediyor.
Sanatçı, Nükhet Duru, Bedia Muvahhit ve Adile Naşit ile beraber olduğu bir kareyi paylaştı.Evgin “Bir albüm tanıtım kokteylimden… Nükhet Duru, Bedia Muvahhit ve Adile Naşit ile beraber…Hey gidi günler!” ifadelerini kullandı.Nilgün Belgün, toplumsal medya hesabındaki paylaşımıyla takipçilerini geçmişe götürdü.
Belgün, usta oyuncu Halit Akçatepe ile beraber olduğu bir kareyi paylaştıBelgün paylaşımına “Tbt gününe gelsin. Fotoğrafların siyah beyaz olduğu yıllardan… Bu fotoğrafta 25 yaşındayım. Sevgili Halit Akçatepe ile İzmir turnesindeyiz ve oyundan sonrasında o yılların eğlence kulübü MOGAMBO’da eğleniyoruz. Halit de gezmeyi, eğlenmeyi oldukça severdi ve beni her gece oyundan sonrasında bir yere götürürdü. Bana ‘sen iyi bir oyuncusun sakın tiyatroyu bırakma’ derdi. Yolun başındaydım o yıllarda… Sözünü fazlasıyla tuttum… Halit Akçatepe… Siyah beyaz film benzer biçimde birazcık… 70’li seneler…” notunu düştü.Yer almış olduğu projelerle adından söz ettiren iki çocuk anası yapmış olduğu son paylaşımla takipçilerini geçmişe götürdü. Paylaşmış olduğu şiirle çocukluğuna seslenen güzel oyuncunun nostaljik karesine beğeni yağdı.İşte Düvenci’nin paylaşımı;
“Meraklanma,Yolunda her şeyBüyümek bu işteVe dönüşmekKendini korumakKalabalıkta kaybolmakÜstesinde gelmekKullanılmış hissetmekİlgi görmemekUmudu kaybetmekYanıp kül olmakKorkmak bu işteDeğişmek bu işteHayatta kalmakYaşamak bu işte-yolculuk…RUPİ KAUREn sevdiğim şairlerden…Yaşamın acılı tarafınca büyümeyi ne de güzel ifade etmiş…Çocukluğuma gelsin ve tüm ufaklıklara…”Türk sinemasının unutulmaz adı Öztürk Serengil’in kızı Seren Serengil, babasını ölüm yıl dönümünde andı. Babasına olan özlemini ve hayranlığını dile getiren Serengil, seneler ilkin çekilen fotoğrafı paylaştı.​”O denli uzaktan çekilmiş bir fotoğraf ki fakat en sevdiklerimden… Babamın sahnesine zorla çıkmak istediğim, Ajda şarkılarını söylediğim, bale müsamereden kalma İspanyol kıyafetimle çıkmak için kuliste ciyak ciyak ağladığım günlerden biri… ‘Armut bu şekilde altına düştü’ derdin. Canım babacığım bugün seni kaybettiğimiz gün… Fakat senin evladın olmanın ayrıcalığını, gururunu, mutluluğunu yaşayarak bir yaşam geçirttin bizlere. Mekanın cennettir. Ne kadar sevilen, ne kadar anılan, ne kadar yansılamak ve takip edilen bir adammışsın. Ne oldukça insana iyiliklerin dokunmuş, hala insanoğlu bana ulaşıp ‘baban bana bu vermişti, bana bunu almıştı’ diyor. Ne kadar eli açık, ne kadar yardımsever, ne kadar iyi bir kalp atmış sende… Gurur duyuyorum senin kızın olduğum için fakat oldukça özlüyorum oldukça… Eksiğim sensiz bilesin. Kısaca ne yapsam yerine koyamadım, eksikliğini dolduramadım. Yarım kalmış sana doymamış kızın seni bugün gene özlemle anıyor oldukça öpaj öpaj öpaj”Çağla Şıkel, okuldan dostlarıyla bir araya gelmiş olduğu anları toplumsal medya hesabından paylaştı.Bale eğitimi alan Şıkel, “Bu kızlar gene buluştu. 35 yılımız var” notuyla bu kareyi paylaştı.Müzisyen Levent Yüksel, yapmış olduğu nostaljik paylaşımla takipçilerini 54 yıl öncesine götürdü.Yüksel paylaşımına “Yer Antalya, yıl 1969… Biri beni dünyaya getiren, diğeri yetişmemde büyük emeği olan dünya güzeli iki hanım. Anneannem Hayriye Hanım ve annem Hülya… Ortadaki ufaklığın kim bulunduğunu söylememe gerek yok sanırım” notunu düştü.Erol Evgin’in oğlu Murat Evgin, Sezen Aksu ile seneler ilkin çekilen karesini paylaştı.Meşhur müzisyen paylaşımına “80’lerin sonunda Bostancı Gosteri Merkezi’ndeki Sezen Aksu konserindeki bu çocuk büyüdü de konserinde ‘Sezen Aksu Şarkıları’ mı söylüyor?” notunu düştü.İlker Ayrık toplumsal medya hesabındaki paylaşımıyla takipçilerini geçmişe götürdü. Ablası İlknur Sönmez’in doğum gününü kutlayan yıldız, okul yıllarından bir kare paylaştı.
Ayrık paylaşımına “Ablam… Her insanın bir ablası olmalı benzer biçimde. Şu sebeple insanoğlunun ablasının olması oldukça tatlı, oldukça yakışıklı… Fotoğraftaki de benim ablam İlknur. Fotoğraf da bizim çocukluğumuz. Saç kesimim, ablamın kurdelesi, önlüklerimiz, çantam, şortum ve altındaki görkemli bacaklarım. Ve oldukça şükür ki bu fotoğrafta görülmeyen ayakkabılarım. Püsküllü müsküllü Tanrı korusun… Stüdyodaki fonu saymadım bile…” notunu düştü.Ayrık sözlerine “Bugün ablamın doğum günü. İyi ki doğan, iyi ki ablam olmuş, annem Mukaddes Hanım bizi iyi ki doğurmuş… Canım Annem… Bir de ağabeyim var. Vehbi. Ona bambaşka bir vakit değineceğim. Bu paylaşım yetmez. O tam bir efsaneleşmiş bundan dolayı… Canım ablam; Senin, Alpan Ağabeyim’in, Haktan ve Selim’in şapşahane bir ömrü olsun. Mutlu ve daima bana verdiğin benzer biçimde rahat bir yaşam… Seni oldukça seviyorum…
Not: Biliyorum ki bunu görünce duygulanıp ağlayacaksın. Ağlama sakın. Hep gül. Sana gülmek yakışıyor…” diyerek devam etti.Meşhur tv sunucusu Beyazıt Öztürk toplumsal medya hesabında takipçilerini geçmişe götürdü.Öztürk paylaşımına “1980, Ankara Yenimahalle” notunu düştü.Oyuncu, arkadaşı Meriç Hasgül Aydın’ın yeni yaşını seneler ilkin çekilen fotoğrafla kutladı. Meşhur isim, Aydın ile beraber yer aldıkları kareye “İyi ki doğmuşsun zekim” notunu düştü.Oyuncu Bülent Şakrak, arkadaşı Emre Altuğ ile beraber yer almış olduğu bir kareyi paylaştı.
Altuğ’un doğum gününü kutlayan Şakrak, mesajına “Güüüümmm… Al sana…’Doğum günün mübarek olsun yaşlanmış’ dersin ha? İfşalarım sürecek…” notunu düştü.Emre Altuğ, 26 Ağustos’ta Bülent Şakrak’ın doğum gününü kutlarken “Doğum günün mübarek olsun yaşlanmış” demişti.Erol Evgin toplumsal medya hesabında gençlik fotoğrafını paylaştı.Meşhur sanatçı paylaşımına “Giysilerden yılları tahmin etmeye devam. Jean’ın geniş paçaları ve ayakkabının topukları 70’ler diyor. Yeri hatırlamıyorum. Kim bilir nerenin kıyısı…” notunu düştü.Rock müziğin sevilen adı Teoman, Ramazan bayramına hususi çocukluk fotoğrafını paylaştı. 
Müzisyen paylaşımına “Pazar günleri, Sahaflar’ın orada, Beyazıt’ta sokak pazarları kuruluyor, oralarda beyaz perde makinelerini seyredip, para biriktiriyorum; Bayram harçlıklarımı, amcalarımın verdiği harçlıkları. Sonunda annemle gidiyoruz Beyazıt’a, küçücük, oldukça hafifçe, kırmızı, gri plastik bir beyaz perde makinem var artık. Süper 8. Eve zor varıyorum, derhal tornavidayla aletin içini açıp dişlilere yağları sürüyorum. Şarlo filmini takıyorum, o da ne! Makinem çalışmıyor. Daha doğrusu çalışıyor da, iki saniye çalışıp bir dakika tutukluk yapıyor. Ölmek isterim! Ne yapsam olmuyor” notunu düştü.Müzisyen sözlerine “Diğer hafta makineyi geri götürüyoruz, adam içini açıyor, ‘Buna yağ mı koydunuz?’ diyor. Meğer tüm dişlileri plastikmiş, mahvetmişim makineyi yağ koyarak. Kalbim parçalanıyor, vıcık vıcık yağ var. Adam bir bezle ince ince siliyor yağları. Evde takılıyor hâlâ makinem. Hiçbir işe yaramıyor. Devamlı yağlarını siliyorum dişlilerin, hâlâ parlak parlak her yeri makinenin, arınmıyor yağ bir türlü. Şarlo gözüküyor fakat iki saniye hareket edip duruyor. Mutsuzluktan öleceğim! Yeniden bir para biriktirme vakasına giriyorum, önümde uzun bir vakit var beyaz perde makinesine haiz olabilmem için…” diyerek devam etti.Oyuncu Berna Laçin, toplumsal medya hesabında nostaljik bir sahur paylaşımı yapmış oldu.
Takipçileriyle çocukluk hallerini paylaşan Laçin, “An itibari ile #kadirgecesi için tek başıma sahur yaparken ne oldukça andım dedemi ve bunun üstüne bilinmeyen bir fotoğrafımızı paylaşasım geldi. Dedemin sahur muhabbeti çocukluğumun en tatlı anılarındandır” dedi.Oyuncu sözlerine “Tıpkı onun benzer biçimde pilav hoşaf var benim de soframda şimdi. Çayı da demledim onun benzer biçimde üşenmeyip fakat bende ramazan pidesi ve kahvaltılıklar da üstüne ek. Dedemle benzer bir sahur fakat ufak bir farkla, o kuş kadar yerdi ben maşallah…” diyerek devam etti.Usta oyuncu Nilgün Belgün ilk evliliğini 19 yaşlarındayken, tiyatrocu ve güldürmen Abdullah Şahin ile yapmış oldu. Çift kısa süre sonrasında da kızları Oylum Şahin’i kucağına aldı. 
Sonrasında anlaşmalı olarak boşanan Belgün ikinci evliliğini usta müzisyen İlham Gencer’in oğlu İlhan Gencer’le yapmıştı. Merve Gencer isminde bir kızı olan çift yollarını ayırmıştı.
Nilgün Belgün,toplumsal medya paylaşımıyla Gencer Ailesi’yle beraber geçirdiği günleri andı. Meşhur oyuncu bu fotoğrafın altına şu notu düştü: “Tbt gününü Gencer Ailesi’ne ayırdım bugün… Eşim İlhan Gencer piyano çalar ikimiz de Ayten ablayla gelin-kaynana olarak oynarız. Ayten Abla’yı zorla oynamaya razı etmiştim. Tekrar da bu şekilde bir fotoğrafı kimse görmedi. Asla hoşlanmazdı bu şekilde şeylerden…”Bora Gencer’in paylaşmış olduğu bir fotoğrafı da alıntı icra eden Belgün altına, “Eski kayınbiraderim Bora Gencer paylaşmış… 25 yaşındayım ve Ayten Alpman’la İlham Gencer’in geliniyim fakat gelin maaşım yok! İlham abi tarafındaki ufak çocuk Bora… Benim yanımda oturan görümcem Ayşe Gencer. Karşımda oturan güzel hanım Bora’nın anası Necla hanımdı. Galiba yaşamın en güzel yanı yaşanmış güzel günlerin fotoğrafları” diye yazdı.Toplumsal medyayı etken bir halde kullanan usta müzisyen Nükhet Duru, Yeşilçam’ın meşhur oyuncuları Parlak zeka Alasya ve Metin Akpınar ile olduğu bir kareyi paylaştı.Duru paylaşımına “Geçmiş vakit olur ki düşsel cihan kıymet. Buymuş meğer!” notunu düştü.Oyuncu Hakan Alim, 55’inci yaşını Instagram sayfasında paylaşmış olduğu fotoğrafla kutladı.
Alim, ablasıyla beraber yer almış olduğu siyah beyaz fotoğrafın altına şu notu düştü:”Seneler seneler ilkin ablamla gene 23 Nisan’a hazırlanmıştık, hayata o vakit da hep heyecanla, umutla bağlıydım… Dünya, ülkem bana ne yaşatırsa yaşatsın, yakınma etmeden, tutunmaya, ayakta kalmaya çalıştım. Bu şekilde olmaz dediler, kavga et, cenk, sevmiş olarak nereye kadar ayakta durabilirsin? Ben de dedim ki ‘Buraya kadar geldim bir tek sevmiş olarak, kötü da değil, sevmeye devam.’ 55’i bitirdim, devamında görüşmek dileğiyle…”MasterChef programı jüri üyesi şef Mehmet Yalçınkaya, toplumsal medyada takipçilerini vakit yolculuğuna çıkardı.Meşhur şef, çocukluk ve gençlik yıllarının yer almış olduğu kolajı paylaşırken “Seneler” notunu düştü.İş insanı Selim Sarı ile 2012’de evlendikten sonrasında oyunculuk kariyerine ara verip yaşamını ABD’nin Miami şehrinde sürdüren arkasından pandemi sebebiyle Türkiye’ye geri dönen Didem Uzel,  24 yıl ilkin çekilen eski bir fotoğrafını toplumsal medya hesabından yayınladı.Uzel, gönderisine, “30’lar… O vakit elimizde akıllı telefonlar yok ki selfie’ler çekelim, her anımızı kaydedelim, gösterelim. Anca işte bu şekilde gazetelerden gizlenen fotoğraflar elimizde. 1999… Tbt… Hafta içi canlı gösterim yapıyordum. O devrin fotoğrafları… Kısaca ben burada 28 yaşındayım büyük olasılıkla. 30’lar derken, o yaşların tümünü kastetmiştim” notunu düştü.Oyuncu Cem Davran, 59’uncu yaşına girdi. Meşhur isim, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla takipçilerini geçmişe götürdü.Cem Davran, çocukluk fotoğrafına “Bugün benim doğum günüm. Elli dokuz senelik hikâyemde oldukça şeye tanıklık ettim fakat bu başka; hüzünlü ve sisli. Canım ülkem bir taraftan acılarla boğuşuyor, bir taraftan karanlığa direniyor. Beni var eden anneciğim babacığım yok artık fakat bıraktıkları aydınlık, bana her şeye karşın ümit veriyor. Doğum günümde hepinize öfkesiz, rahat, vicdanlı, uygar, yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığıyla dolu zamanlar temenni ediyorum. Çocukluğumdan çocukluğunuza sonsuz saygı ve sevgilerimle” notunu düştü.Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenilerek oluşturulan Yıldız TV dizisi Çöp Adam’da rol alan Engin Altan Düzyatan, başarı göstermiş performansının yanı sıra toplumsal medya paylaşımlarıyla da adından söz ettiriyor.Dizide Tamer karakterine yaşam veren Düzyatan, hesabında gençlik yıllarına dair bir kare paylaştı. Meşhur oyuncu paylaşımına “Tiyatroya başladığım yıl, Karşıyaka Lisesi, 1994… Yaş 15…” notunu düştü.Cici, Martıların Efendisi, Sen Çal Kapımı ve Hakan: Muhafız benzer biçimde yapımlarla tanınan meşhur oyuncu Bige Önal, takipçilerini vakit yolculuğuna çıkardı.33. yaşını kutlayan oyuncu “Yaşamın kıymetini bilmek için an’larda kalmaya çabalamayla geçen bir yıl oldu. Dönemin iyi mi sürprizler yapabileceğine onlarca kere şaşırarak; yeniliklerin de zaman içinde, doğru zamanda, olması gerektiği an’da geldiğini öğrenerek… Tam olarak bu şekilde bir yıl geçti. Dönemin ve doğru dönemin kıymetini bilerek giriyorum bu yaşıma. “Aynı doğru dönemin tamamımız, ülkemiz için de geldiğini umut ederek; hepimize sıhhat, refah ve ferahlık temenni ediyorum bu yıl” ifadelerini kullandı.Meşhur oyuncu Nurgül Yeşilçay, toplumsal medya paylaşımıyla takipçilerini vakit yolculuğuna çıkardı.Eski fotoğraflarını art arda paylaşan meşhur oyuncu, Yıldız TV’nin beğenilen dizisi Çöp Adam’da Tamer karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan ile bir karesini paylaştı.
Yeşilçay paylaşımına “Fakat Engin Altan Düzyatan’a bakın acele, bebe” notunu düştü.Türk seyircisinin 80’li ve 90’lı seneler süresince gösterilen Bizimkiler dizisindeki Nazan olarak tanıyıp sevilmiş olduğu, genç neslin de Kardeş Oranı dizisiyle tanımış olduğu Ayşe Kökçü, nostaljik paylaşımıyla geçmişe götürdü.Meşhur oyuncu, üniversite yıllarında çekilen fotoğrafını “Edebiyat fakültesi Türkoloji kısmı 1972 -73 süreci” notuyla yayınladı.Oyuncu Nilgün Belgün, toplumsal medya paylaşımıyla takipçilerini vakit yolculuğuna çıkardı.Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ayşen Gruda’yı ölüm yıl dönümünde anan Belgün, gittikleri turnelerden fotoğraflar paylaştı.
Oyuncu, paylaşımına “Canım dostum, sırdaşım Ayşen’im sen gideli 4 yıl oldu… Bu fotoğrafları albümden buldum. İlk fotoğraf İzmir’de Dormen Tiyatrosu’yla turnedeyken çekilmişti. İkincisi de Adoş ve Duygu Ankara’yla sahne showu yaparken… Ne oldukça anı, ne oldukça yıl, ne oldukça sahne, ne oldukça kabare show’u, ne oldukça sır, ne oldukça mazi paylaştık seninle” notunu düştü.Belgün sözlerine, “Tiyatro sahnesinde oynadığım en şahane arkadaşımdın. Ne oldukça güldük, ne o kadar da üzüldük ara sıra… Yaşam da bu şekilde değil midir? Hüzünler neşeler mutluluklar acılar sevinçler iç içe yaşanır. Nurlar içinde uyu biriciğim…” diyerek devam etti.’Maskeli Beşler’ serisiyle şöhreti yakalayan Peker Açıkalın, paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Birçok projede rol alan meşhur isim, okul yıllarına ilişik bir fotoğrafını toplumsal medya hesabından yayınladı.Meşhur isim, paylaşımına “Ortaokula başladığım ilk gün… Farkındaysanız; sağ kulağımın büyük olmasının sebebi de tüm can öğretmenlerimin eseridir. Fazlaca çektiler sağ kulağımı, oldukça… Bilhassa ilk 5 yıl. Kulak hâla büyük! Ciddiyim. Onun için saçlarım hep uzundur. (Bu özelimi paylaşmak istedim. Benim sağ kulak büyüktür) Suçum ise; derslerde her daim, yaramazlık ve komiklik yapmış olup, arkadaşlarımı güldürmekti. Meğer mesleğimin provalarını yapıyormuşum” ifadelerini not düştü.Toplumsal medya hesabını etken olarak kullanan meşhur oyuncu Pınar Altuğ, toplumsal medya hesabında babasıyla çekilen bir karesini paylaştı.1991 senesinde babası Niyazi Üçer Altuğ’ı kaybeden Altuğ, ölüm yıl dönümünde paylaşmış olduğu fotoğrafa “BABAM… Fazlaca özlüyorum 20.01.1991. Sensiz 32 Yıl… İyi ki senin kızınım” notunu düştü.Kara Para Aşk, Gönülçelen ve Zeytin Ağacı benzer biçimde yapımlarla tanınan meşhur oyuncu Tuba Büyüküstün, toplumsal medya hesabından takipçilerini vakit yolculuğuna çıkardı.
2005 senesinde gösterilen Çağan Irmak imzalı Çemberimde Gül Oya dizisindeki hallerini paylaşan oyuncu, paylaşımına “Yaş 22” notunu düştü.Dizide ‘Zarife’ karakterini canlandıran 40 yaşındaki oyuncunun paylaşımı toplumsal medya kullanıcıları tarafınca oldukça ilgi görmüş oldu.Yabancı Gelin dizisiyle yıldızı parlayan oyuncu Jessica May, üç yaşlarındayken babaannesi ve büyükbabası ile çekilen eski bir fotoğrafını takipçileriyle paylaştı.May paylaşımına “Hadi sizi 26 yıl önceki Jessica ile tanıştırayım. O gün benim doğum günümdü. Yanımdakiler babaannem ve dedem. İkisi de melek oldu” notunu düştü.Meşhur sunucu Burcu Esmersoy, toplumsal medya paylaşımlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Hesabında gençlik fotoğrafını paylaşan Esmersoy, kendisini hem Brad Pitt’e hem de Leonardo DiCaprio’ya benzetti4 milyona yakın takip edeni bulunan meşhur sunucu, “Yanaklar bak etli maşallah. Kaşlar tekrar çıkmayacaklarından habersiz ve masum suratımda asılı kalmışlar” yorumunda bulunmuş oldu.Başrollerini Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir’in paylaşmış olduğu, Yıldız TV’nin reyting rekortmeni dizisi Yalı Çapkını hikayesiyle olmasıyla birlikte oyuncu ekibiyle da adından söz ettiriyor. Dizide Ferit’in babası ‘Orhan Korhan’ karakterine yaşam veren Emre Altuğ, gençlik hallerini paylaştı.Meşhur oyuncu ve müzisyen paylaşımına “Buraya bıyıkları yeni terlemiş bir Emre bırakıyorum 86 ya da 87 senesinde şimdi alışveriş merkez olan okulumda #şişliterakkilisesi Iyi mi?” notunu düştü.Emily Ratajkowski
Meşhur süper model Emily Ratajkowski, gençlik yıllarından fotoğrafları toplumsal medyada paylaştı.2000’li yıllarda dostlarıyla çekilen deli fotoğraflarını, ‘Teenage Dirtbag’ adlı şarkının sözleriyle yayınladı.Ratajkowski, şarkının “Şu sebeple ben genç bir pislik torbasıyım bebeğim” sözlerine yer verdi.Özge Ulusoy
Trafik kazasında kaybetmiş olduğu babasının ani ölmesiyle yıkılan meşhur model ve oyuncu Özge Ulusoy, toplumsal medya hesabından duygusal bir paylaşım yapmış oldu.Meşhur model paylaşımına “Kalbim. Seni bu evrendeki tüm sevgilerden daha oldukça seviyorum…Benimlesin biliyorum hissediyorum… Hoşçakal demiyorum elbet kavuşacağız… Kusursuz bir baba mükemmel bir eş muhteşem bir insan olduğun için teşekkür ederim… Senin kızın olmak bir gurur. Sana tüm hakkım helal babacığım ümit ederim sen de bizleri seyredip gururlanıyorsundur hep yaptığın benzer biçimde… Annem bizlere emanet sen de oradan bizleri koru olur mu? Mekanın aden olsun Tanrı rahmet eylesin. Kızın Fındıka hanım…” notunu düştü.Haluk Bilginer – Cem Uslu
Son olarak Baba dizisinde ‘Ceyhun Kömürcü’ karakterini canlandıran meşhur oyuncu Cem Uslu, aynı dizide rol almış olduğu Haluk Bilginer ile 17 yıl ilkin beraber çekilen bir fotoğrafını paylaştı.Uslu paylaşımına “17 yıl ilkin, Hacivat Karagöz Niçin Öldürüldü?’ de figüranlık yaparak kamerayla tanışmıştım. İlk sahnem Haluk abiyleydi. 17 yıl geçmiş… Boşa geçmemiş” notunu düştü.Nusret Gökçe
Salt bae (tuz serpme) hareketiyle dünya genelinde ünü olan şef ve işletmeci Nusret Gökçe, çocukluk fotoğrafını toplumsal medya hesabından yayınladı.Paylaşımına İngilizce “Tuz yoksa yaşam da yok” yazan Gökçe, meşhur tuz serpme hareketine gönderme yapmış oldu.Binnur Kaya
Meşhur oyuncu Binnur Kaya, toplumsal medya hesabında vakit yolculuğuna çıktı. Yeşilçam’ın duayen oyuncusu Filiz Akın ile çocukken çekilen fotoğrafını paylaşan Kaya, “Çocukluğumun en kıymetli hazinelerinden bu fotoğraf… Hayallerimi hayranlıkla seyre daldığım zamanlardan… Gönülden sevdiğin her insanla, her şehirle yolun kesişir, bundan inanırım…” ifadelerini kullandı.Kaya paylaşımına “Çocukluğumun hazineleri, bugünümün kıymetlileri…Güzel çocuklardık, güzel hayaller kuran… Çocukluğumuza, bugünümüze, hayallerimize slm olsun…” notuyla devam etti.Yağmur Ünal
Türkan Şoray-Cihan Ünal çiftinin kızları Yağmur Ünal, anne ve babasının kendisini basınla tanıştırdığı kareyi takipçileriyle paylaştı.Ünal, paylaşımına anne ve babasını etiketleyerek “Saçlı bebek” notunu düştü. Meşhur ismin paylaşımı büyük ilgi görmüş oldu.Zeyno Günenç
‘Çocuklar Duymasın’ dizisinde ‘Gönül’ karakterine yaşam veren Zeyno Günenç, birkaç ay ilkin kaybetmiş olduğu babasıyla tam 38 yıl ilkin verdiği pozu paylaştı.Zeyno Günenç, paylaşımına “Canım babam. Lise mezuniyet yemeğinden” mesajını yazdı. Meşhur ismin yayınladığı kareye binlerce beğeni ve yorum geldi.İpek Erdem
Yaşam Bilgisi dizisindeki Barbie karakteriyle akıllara kazınan meşhur oyuncu İpek Erdem, içinde pek oldukça meşhur ismin bulunmuş olduğu nostaljik bir kare paylaştı.
Erdem paylaşımına “2003, Bölme’de bir restorant… Pamela Spence, Cem Davran, Beyazıt Öztürk, Güven Kıraç, Gökhan Kıraç… Gecenin ortasında karşımdaki iskemle boşalmış sonrasında Şener Şen gelmiş oturmuştu… İlk karşılaşmamdı… 19 yaşındaydım… Gökhan ile gözlerimizin içi parlıyordu heyecandan ona bakarken “Bizlere yaşam ile ilgili tek bir şey söyler misiniz?” diye sormuş oldum. O da ‘Vallahi ne diyim… İçinizdeki çocuğu kaybetmeyin’ demişti” notunu düştü.Oyuncu, paylaşımına “Ve bu fotoğrafı bu yıl bir arkadaşım ulaştırdı bana. O gece orada olan bir arkadaşında varmış ve bana iletti” sözleriyle devam etti.Ebrar Karakurt
Başarı göstermiş voleybolcu Ebrar Karakurt, Instagram hesabından seneler önceki görüntüsünü paylaştı. Meşhur ismin çocukluk halini görenler tanıyamadı.Ebrar Karakurt, Instagram hesabından yayınladığı çocukluk paylaşımına ”E ben güzelmişim” notunu düştü.Nez
‘Sakın ha’ albümü ile 2000’li yıllara damga vuran müzisyen Nez, çocukluk fotoğrafını Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı.Nez, fotoğrafın altına “Küçük Nezihe… Seni görkemli bir yaşam bekliyor acısıyla tatlısıyla. Canım annem ve babama oldukça teşekkür ederim”notunu düştü.Merve Boluğur: Benim ufak kızımBoluğur daha ilkin de bir çocukluk karesini paylaşmıştı.Merve BoluğurMurat Kekilli
‘Kara Gözlüm’, ‘Deli’ ve ‘Bu Akşam Ölürüm’ şarkılarıyla tanınan Murat Kekilli, lise yıllarına ilişik bir fotoğrafını paylaştı. Adana Adam Lisesi mezunu olan meşhur isim, yayınladığı fotoğrafla hayranlarını geçmişe götürdü.Okul dostlarıyla poz veren Murat Kekilli paylaşmış olduğu karenin altına “Adana Adam Lisesi yıllarımı merak edeniniz var mı? Bu tipten bir Anadolu Rock temsilcisinin çıkması sizce de ironik değil mi?” notunu düştü.Jennifer Aniston
Hollywood’un gözde oyuncularından Jennifer Aniston, toplumsal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulunmuş oldu.Son dönemde hususi hayatına dair yapmış olduğu çarpıcı açıklamalarla gündeme gelen oyuncu, kısa sürede kaybetmiş olduğu babası John Anthony Aniston ile ilgili bir paylaşım yapmış oldu.Babasıyla çekilen çocukluk fotoğraflarını paylaşan yıldız “Sen tanıdığım en iyi insanlardan biriydin. 11.11. Zamanlaman her zamanki benzer biçimde harikaydı. Şimdi bu tarih benim için daha büyük bir anlam taşıyacak. Seni sonsuza dek seveceğim” notunu düştü.Pınar Altuğ
Oyuncu Pınar Altuğ toplumsal medya hesabından bebeklik fotoğrafını paylaştı. Takipçilerini nostaljik bir fotoğrafla geçmişe götürmüş olan yıldız, annesine duyduğu özlemi dile getirdi.Altuğ paylaşımına “Fazlaca özlüyorum” notunu düştü.Tabiat Rutkay
Meşhur oyuncu Tabiat Rutkay, çocukluk fotoğrafıyla doğum gününü kutladı. 44 yaşına giren oyuncu, “Burada 4, şimdi 44 yaşındasın Tabiat ! Şimdi oldukça uzun yollar gitmiş olmanın garip yorgunluğunun haricinde, hayallerini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu var. Fazlaca şey değişti, o deniz kenarında, mor denizkabuklu elbisen uçuşurken rüzgar karşısında, kahküllerin ve çekik yavru gözlerinin hüznü içinde…” notunu düştü.Rutkay paylaşıma şu sözlerle devam etti:
“Fakat asla değişmemiş olan şeyler de var.-Kafası hala karışık bir tipsin mesela-Hep neşelisin fakat bi biçim; için içine sığmıyor..-Onca telaşe ve üzücü durumlar da bile bir yolunu bulup, parmağını aydınlıktan uzatıyorsun.-İlk günün heyecanıyla seviyorsun herkesi, yarınlar yokmuşcasına anlatışların ve kendi sesinden aşırı yoruluşların hala bitmedi-İşe güce koşturuyorsun!“Fazlaca yoruldum artık yeter” söylediğin an çoktan trafikte çoşa çoşa başka bir işine gidiyorsun.-Söylenme huyun var fakat bir kaç saniye sürüyor.-Yaşamı saçlarından çekip yaşamayı başardın            </div>
                    <div class=

Tags:

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow