İmamoğlu'ndan Akşener'e yanıt: Muhatap almayacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ''Eli genel merkezde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez." diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yanıt verdi. İmamoğlu, ''Tutarlı, tutarsız, yalan yanlış yorumlar yapılacaktır. Bu yapılan yorumları ben hiç muhatap almayacağım.'' diye konuştu.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç'ı ziyaret etti.Geride bırakılan 5 yıllık süreçte yapılanlar ve yeni dönemde yapılması planlananlar hakkında bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden İmamoğlu, İTO yönetimine işbirlikleri için teşekkür ettiğini iletti. “GEÇERLİLİĞİ OLMAYAN BİR TAKIM TARİFLERE ASLA MUHATAP OLMAYACAĞIM"İmamoğlu, İTO'dan ayrılırken gazetecilerin sorularını da yanıtladı.İYİ Parti İstanbul adayları tanıtım toplantısında Meral Akşener’in açıklamalarını değerlendiren İmamoğlu, “Ben açıkçası bu seçim döneminde çoklu bir rakip ile karşı karşıyayım. İstanbul’da rakibimiz olan birçok arkadaşımıza, birçok hemşerimize ya da siyasi parti temsilcisine ya da onları temsilen yapılan bir takım siyasi müzakerelerde, konuşmalarda şahsıma dönük tutarlı, tutarsız, yalan yanlış, eksik fazla, adı her neyse yorumlar yapılacaktır. Bu yapılan yorumları ben hiç muhatap almayacağım.'' dedi.İmamoğlu şöyle devam etti:''Ama İstanbul’a dair bir proje ya da İstanbul’da yaptığımız işe dönük bir tarif olur ise bu kapsamda elbette cevabını veririm ama bu söylenen siyasi, muğlak, geçerliliği olmayan bir takım tariflere asla muhatap olmayacağım. Bunun ismi A,B partisi ya da A,B lideri benim için fark etmiyor artık. Benim işim, şu anda İstanbul seçimine dair 16 milyon insanımıza geçtiğimiz beş yılın hesabını vermek, önümüzdeki beş yılla ilgili de tasarruflarımızı ve tasarımlarımızı aktararak en güçlü şekilde demokratik bir zeminde tarihi oy rekoru kırarak inşallah tekrar seçilebilmek. Tek yolculuğum bu.''MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ? İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hem iktidarı hem de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirmişti.Türkiye'de olduğu gibi İstanbul'da da problemlerin kronikleştiğini, sorunların derinleştiğini, insanların ötekileştirildiğini savunan Akşener, "Ne yazık ki İstanbul bugün ranta boğulan bir şehir. İstanbul'a hep kariyer basamağı olarak bakıldı. Mesela eli genel merkezde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez." ifadelerini kullanmıştı.

Şubat 19, 2024 - 14:00
 0
İmamoğlu'ndan Akşener'e yanıt: Muhatap almayacağım
İmamoğlu'ndan Akşener'e yanıt: Muhatap almayacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ''Eli genel merkezde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez." diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yanıt verdi. İmamoğlu, ''Tutarlı, tutarsız, yalan yanlış yorumlar yapılacaktır. Bu yapılan yorumları ben hiç muhatap almayacağım.'' diye konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç'ı ziyaret etti.

Geride bırakılan 5 yıllık süreçte yapılanlar ve yeni dönemde yapılması planlananlar hakkında bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden İmamoğlu, İTO yönetimine işbirlikleri için teşekkür ettiğini iletti. “GEÇERLİLİĞİ OLMAYAN BİR TAKIM TARİFLERE ASLA MUHATAP OLMAYACAĞIM"

İmamoğlu, İTO'dan ayrılırken gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

İYİ Parti İstanbul adayları tanıtım toplantısında Meral Akşener’in açıklamalarını değerlendiren İmamoğlu, “Ben açıkçası bu seçim döneminde çoklu bir rakip ile karşı karşıyayım. İstanbul’da rakibimiz olan birçok arkadaşımıza, birçok hemşerimize ya da siyasi parti temsilcisine ya da onları temsilen yapılan bir takım siyasi müzakerelerde, konuşmalarda şahsıma dönük tutarlı, tutarsız, yalan yanlış, eksik fazla, adı her neyse yorumlar yapılacaktır. Bu yapılan yorumları ben hiç muhatap almayacağım.'' dedi.

İmamoğlu şöyle devam etti:

''Ama İstanbul’a dair bir proje ya da İstanbul’da yaptığımız işe dönük bir tarif olur ise bu kapsamda elbette cevabını veririm ama bu söylenen siyasi, muğlak, geçerliliği olmayan bir takım tariflere asla muhatap olmayacağım. Bunun ismi A,B partisi ya da A,B lideri benim için fark etmiyor artık. Benim işim, şu anda İstanbul seçimine dair 16 milyon insanımıza geçtiğimiz beş yılın hesabını vermek, önümüzdeki beş yılla ilgili de tasarruflarımızı ve tasarımlarımızı aktararak en güçlü şekilde demokratik bir zeminde tarihi oy rekoru kırarak inşallah tekrar seçilebilmek. Tek yolculuğum bu.''

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hem iktidarı hem de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirmişti.

Türkiye'de olduğu gibi İstanbul'da da problemlerin kronikleştiğini, sorunların derinleştiğini, insanların ötekileştirildiğini savunan Akşener, "Ne yazık ki İstanbul bugün ranta boğulan bir şehir. İstanbul'a hep kariyer basamağı olarak bakıldı. Mesela eli genel merkezde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez." ifadelerini kullanmıştı.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow