İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı. İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonrasında yapmış olduğu açıklamada, “Bu tutanak 16 milyonundur. Tutanak şehrimize hayırlı olsun ve elbet ki Tanrı beni utangaç etmesin” ifadelerini kullandı.İmamoğlu, mazbatasını almasının peşinden İstanbul Hakkaniyet Sarayı önünde vatandaşlara seslendi. İmamoğlu yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bu süreci destekleyen her insana teşekkür ediyorum. […]

Nisan 3, 2024 - 17:15
 0
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı. İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonrasında yapmış olduğu açıklamada, “Bu tutanak 16 milyonundur. Tutanak şehrimize hayırlı olsun ve elbet ki Tanrı beni utangaç etmesin” ifadelerini kullandı.İmamoğlu, mazbatasını almasının peşinden İstanbul Hakkaniyet Sarayı önünde vatandaşlara seslendi. İmamoğlu yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bu süreci destekleyen her insana teşekkür ediyorum. Başta sevgili eşime, çocuklarıma, anneme, babama, kardeşlerime ve yakınlarıma teşekkür ediyorum. Başta eşim ve çocuklarım en fazla ayrı kaldığımız sürecin en zorunu yaşayan onlar oldular.

“GENÇLERİMİZ GENÇLİKLERİNİ DOYA DOYA YAŞASIN DİYE ÇOK ÇALIŞACAĞIM”

Tanrı sıhhat esenlik verir önümüzdeki 5 yılda oldukca kıymetli bir süreci yaşıyor olacağız. Yeni dönemde en mühim şey 16 milyon insanımızı eşit görerek, halkın parasını halkın çıkarı için kullanarak, bu şehrin evlatları hayata hazırlanabilsinler diye, gençlerimiz gençliklerini doya doya yaşasın diye oldukca çalışacağımı hepinizin huzurunda söz veriyorum. Şimdi daha oldukca bir araya geleceğiz, konuşacağız. Bu şehrin annelerinin, babalarının, içlerinin rahat olduğu bir süreci vaat edeceğiz. Bu şehirde kimse kendisini yalnız hissetmesin diye çalışacağız. İstanbul’da her insanımız, özgürlüğü, mutluluğu, huzuru, kardeşliği hissedecek. Daha iyilerini yapacağız.

“ŞEHRİMİZİ ÇOK DAHA YÜKSEK SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ”

Önümüzdeki 5 yılda şehrimizin dünyadaki konumunu oldukca daha yüksek seviyelere taşıyacağız. Internasyonal alanda bölgesine liderlik eden, iyi duygularda liderlik eden, demokraside, dayanışmada, bilimde teknolojide liderlik eden oldukca hususi dünya kenti hale gelmeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz 5 yılda İstanbul’un bu tam yol ileri sürecini dönem dönem yavaşlatan, engellemiş olan girişimlere maruz kaldık. Umuyorum ve temenni ediyorum ki, milletimizin seçimleri, milletimizin tercihleri, ortaya koyulan sonuçla sağduyu aynı şekilde Ankara’da merkezi idarede, hükümete ve sayın Cumhurbaşkanına da bildiri olur. Bu işin bir masada oturmak zorunda olduğumuz, beraber hareket etmemizin, ulusal bir tavır bulunduğunu buradan tüm yöneticilere iletiyorum. İnşallah bu engelleme girişimleri tekrar olmaz, inşallah buna son verirler. Hükümet ve belediye ilişkilerine işbirliğine dayalı saygılı ve özenli bir süreci hep beraber var ederiz. Temennim budur. Bu büyük bir kazanım olur. İstanbullular 31 Mart’ta bu mesajı oldukca kuvvetli bir halde verdi mi? Bu sesin Ankara’dan duyulacağını; vatandaşla inatlaşmanın asla ve asla kendilerine yarar vermediğinin farkına varırlar. Önümüzdeki süreçte de icraat, hizmet ve yatırımla dolu yoğun bir süreci devam ettireceğiz. Daha oldukca metro, altyapı, yeşil alan, kültür sanat, dayanışma, toplumsal destek, zamanı yapıların restorasyonu her alanda üstün dereceli düzeyde başardığımız işleri önümüzdeki dönemde oldukca daha fazlasını hepinizin huzurunda mazbatayı aldıktan sonrasında bir kez daha vaat ediyoruz.

İSTANBUL İTTİFAKI AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailemize teşekkür ediyoruz. Çalışanlarımıza, yöneticilerimize. Onların mesuliyet duyguları bizim için oldukca mühim. Onların detayları, tecrübeleri ile beraber geleceğe daha umutla bakıyorum. Hem 5 yıla teşekkür hem önümüzdeki 5 yılda oldukca daha çok çalışacaklar. Daima kendimi 2019’dan bu yana devasa İstanbul halkının ve ittifakının talibi olarak tarifledim. Siyasal partilerin ötesinde doğruluktan, güzellikten yana büyük bir vicdan ve özsevi ittifakının altını çizdim. Her siyasal görüşten, her renkten sesleri barındıran inanılmaz derecede keyifli halkı kapsayan süreç. Kendi rengini sesini üretip büyük bir buluşmaya dönüştü İstanbul ittifakı. Tanrı’ın izniyle daha da bunu büyüteceğiz. Bu ittifak ülkemize de iyi geliyor öyleki değil mi? Buradan kendisini bu kıymetli İstanbul ittifakının bir parçası gören her bireye yürekten teşekkür ediyorum. Elbet bu güzel ittifakın öncü gücü ve enerji deposu olan ve devamlı içi kıpır kıpır insanlarla dolu İstanbul Gönüllüleri’ne de teşekkür ediyorum. Yüce gönüllü olmanın ne demek bulunduğunu devamlı gösterdiler. Tüm bu süreci başlatıp, böylesi güzel bir erdemli vakit dilimiyle taçlandıran CHP ve siyasal yol arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. En başta sayın genel başkanım sayın Özgür Hususi’e teşekkür ediyorum. Tüm genel merkez yöneticilerini, milletvekillerini Türkiye’den bizlere destek sunan üyeleri, her sandığa sahiplenen, başarının altına imza atan İstanbul örgütüne ve doğal ki il başkanımız Özgür Hususi’e her insanın üstünde teşekkür ediyorum.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow