GençBizzTech Türkiye finali gerçekleşti – Teknoloji Haberleri

Türkiye İş Bankası ve Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın (GBEV), fen liselerinde eğitim gören öğrencilerin teknoloji ve bilim odaklı girişimler geliştirmelerine imkân tanımak; yaratıcılıklarını ve sorun çözme kabiliyetlerini artırmalarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği GençBizzTech Projesi’nde final heyecanı yaşandı.Fen liselerindeki öğrencilere odaklanan GençBizzTech programında 28 ildeki 49 fen lisesinden 352 girişim ekibi 4 haftalık bir eğitim […]

Haziran 11, 2024 - 12:45
 0
GençBizzTech Türkiye finali gerçekleşti – Teknoloji Haberleri


Türkiye İş Bankası ve Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın (GBEV), fen liselerinde eğitim gören öğrencilerin teknoloji ve bilim odaklı girişimler geliştirmelerine imkân tanımak; yaratıcılıklarını ve sorun çözme kabiliyetlerini artırmalarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği GençBizzTech Projesi’nde final heyecanı yaşandı.Fen liselerindeki öğrencilere odaklanan GençBizzTech programında 28 ildeki 49 fen lisesinden 352 girişim ekibi 4 haftalık bir eğitim maratonuna katıldı. Bu süreçte öğrencilerle suni zeka teknolojileri ile içerik oluşturma, veri analizi, kodlama ve uygulama geliştirme eğitimlerinin yanı sıra bilim ve teknoloji temelli iş fikri geliştirme şekilleri, finansal okuryazarlık ve girişimcilik alanlarında çevrim içi eğitimler paylaşıldı. Eğitimlerin arkasından Türkiye genelinde 352 ekip içinde girişimleriyle öne çıkan 5 ekip finalist olmaya hak kazanmıştır.

GENÇ GİRİŞİMLERİN ODAĞINDA İNSAN VAR

Gençlerin geliştirdiği projelerde zelzele ve hususi eğitim alan öğrencilere yönelik girişimler dikkat çekti. Bu yıl ilk kere düzenlenen GençBizzTech Programı Türkiye Finali’nde 352 ekip arasından 5 ekip finale kaldı. Jüri değerlendirmesi sonucunda En İyi Proje olarak seçilen Edutech, teknoloji alanında hususi olarak tasarlanmış edinim ve eğitim odaklı programa katılım ödülü kazanmıştır. GençBizzTech Program finaline kalan tüm takımlar da bir yıl süresince çevrimiçi teknoloji eğitimlerine erişim hakkı kazanmıştır.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow