Fenerbahçe’de zamanı kurultay | Ali Koç: Ligden çekilme opsiyonumuzu masadan kaldırıyoruz – Son Dakika Spor Haberleri

“TÜNEL VİDEOLARA ULAŞMAK İSTİYORUZ” “Oyuncularımız kahramanca armalarını temsil ettiler. Mert Hakan eli cebinde gelmiş. Neresiyle gelseydi? Tünel videolara ulaşmak istiyoruz, onlara da yok diyorlar. Hem bu maçta hem de daha evvel bu şehirde oynanan maçlar bizlere gösteriyor ki, bu verilmemiş cezalara nazaran sanki orası özerk bir bölge. Orada yaşananlar, linç teşebbüsleri. Buraya gelip haksızlığa karşı […]

Nisan 2, 2024 - 21:10
 0
Fenerbahçe’de zamanı kurultay | Ali Koç: Ligden çekilme opsiyonumuzu masadan kaldırıyoruz – Son Dakika Spor Haberleri

“Oyuncularımız kahramanca armalarını temsil ettiler. Mert Hakan eli cebinde gelmiş. Neresiyle gelseydi? Tünel videolara ulaşmak istiyoruz, onlara da yok diyorlar. Hem bu maçta hem de daha evvel bu şehirde oynanan maçlar bizlere gösteriyor ki, bu verilmemiş cezalara nazaran sanki orası özerk bir bölge. Orada yaşananlar, linç teşebbüsleri.
Buraya gelip haksızlığa karşı isyanınızı gösterdiğiniz için bana hayatımın en büyük gururunu yaşattınız. Fenerbahçe’nin tek başına da kalsa dimdik ayakta duracağının en güzel ifadesi de bu topluluktur. Sizin başkanınız olmaktan iftihar ediyorum.
İki alternatifimiz var. Biri hiçbir şey yapmamak diğeri futbol faliyetlerini askıya almak. Hergün ölmektense birgün ölmek için siz değerli ziyaretçilerimizin huzuruna çıktık.
Takımımızla konuşmaya gittik. Kaptanlar ve hocamız söz aldı. Onlar Trabzon’dan müthiş bir kenetlenmeyle geldiler. Gözlerimin içine bakıp ‘Sonuna kadar emeğimizle, terimizle, kanımızla savaşım etmek istiyoruz. Şampiyon olacağız’ dediler.
‘Hiçbir şey yapmamak en fena tercihtir’ dendi. ‘En kuvvetli mesajı verirken minimum ziyanı veren formülü seçmeliyiz’ dendi. Esas savaşım bugünden itibaren başlıyor. Bu gece burada karar vereceğiz.
Ligden çekilmeyelim görüşü ağır bastı. Faaliyetleri donduralım. Bir alt ligde benzer problemler olacak. Lige genç takımla devam edelim görüşü çıktı. Bizim görüşümüz futbol faaliyetlerini askıya almayı değerlendirmiyoruz. Ligden çekilmenin başka yöntemi üst üste 2 maça çıkmamak.
UEFA’yla konuştuk ve görüş aldık. ‘Seneye alt ligdeyiz fakat ikinciliğimiz güvence. Avrupa’da oynayabilir miyiz?’ dedik. UEFA, bu mevzuda yetkilinin federasyon bulunduğunu söylemiş oldu.
Ligden çekilme opsiyonumuzu 3 ay sonraki genel kurula kadar masadan kaldırıyoruz. Çıkın ne yapacaksınız yapın şampiyonluğu bizlere getirin.
Öteki opsiyonumuz Süper Kupa… İki kere taraftarımıza çağrıda bulundum. Bilet almayın, plan yapmayın diye. Biri Süper Kupa’ya asla çıkmamak diğeri U19 ile çıkmak. 
“Süper Kupa maçına U19 ile çıkma opsiyonunu sizlere soracağız! Önümüzdeki sürem Türkiye Kupası’nda yeni bir format olacak. O formatı Fenerbahçe’siz yapsınlar.”

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow