Ermenistan’da sel felaketi: 4 şahıs yaşamını yitirdi

Ermenistan’ın Lori ve Tavuş bölgelerinde sel felaketi yaşandı. Dün yaşanmış olan sel felaketi ile ilgili açıklamada bulunan Ermenistan Bölgesel Yönetim ve Altyapı Bakanı Gnel Sanosyan, “Sabah itibarıyla kurtarma operasyonları yeniden başladı. İçişleri Bakanlığı’na ilişik 100’den fazla ekip vaka yerinde çalışıyor. Lori ve Tavuş bölgelerinin değişik noktalarında 429 şahıs tahliye edildi. Yıkım bölgesinde 4 kişinin cesedine […]

May 27, 2024 - 19:10
 0
Ermenistan’da sel felaketi: 4 şahıs yaşamını yitirdi

Ermenistan’ın Lori ve Tavuş bölgelerinde sel felaketi yaşandı. Dün yaşanmış olan sel felaketi ile ilgili açıklamada bulunan Ermenistan Bölgesel Yönetim ve Altyapı Bakanı Gnel Sanosyan, “Sabah itibarıyla kurtarma operasyonları yeniden başladı. İçişleri Bakanlığı’na ilişik 100’den fazla ekip vaka yerinde çalışıyor. Lori ve Tavuş bölgelerinin değişik noktalarında 429 şahıs tahliye edildi. Yıkım bölgesinde 4 kişinin cesedine ulaşıldı” dedi.

“TOPLAMDA 17 KÖPRÜ ÇÖKTÜ”
Sel felaketi sebebiyle bölgede ağır tahribatın da yaşandığını aktaran Sanosyan, “Toplamda 17 köprü çöktü. Bunların bir kısmı minik köprüler. Sadece 5 büyük köprü de çöktü ve onları restore etmek için büyük çaba ve vakit gerekecek. Bu köprülerin çökmesi sonucunda yerleşim yerleriyle bağlantı mevzusunda ciddi problemler oluştu. Minik yerleşim bölgeleri için çözümler bulunmuş ve bu yerlerle bağlantı problemi yok. Sadece büyük köprülerin çökmesinden bağlantı problemi oluştu” ifadelerini kullandı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dışişleri Bakanı deklare etti! Polonya’dan Rus diplomatlara gezi kısıtlaması
Haberi Görüntüle

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow