Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu davası sonrası paylaştı: Neyse ki her şey bu dünyayla sınırlı değil!

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerinden biri olan avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul Yeşilköy'de silahlı saldırıya uğramıştı. Mahmutyazıcıoğlu uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. İlgili dava Bakırköy 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanmıştı. 10 sanıkla başlayan duruşmanın sonunda 20 sanığın adı dava dosyasına işlenmişti. DAVA DÜN SONUÇLANDI 20 sanığın adının geçtiği dava, 22 Ocak 2024 tarihinde sonuçlandı. Son dakika... Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin davada karar CEZASI BELLİ OLDU Mahkeme Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na ateş eden Kadir Yasak'ın müebbet hapis ile kasten yaralama, ruhsatsız silah bulundurma ve yağma suçlarından 15 yıl 6 ay hapis cezası almasına karar verdi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından paylaşılan 61 sayfalık iddianamede bahsi geçen sanıklar Kadir Yasak ve Seccad Yeşil'in, Suphi Malgaz'dan talep ettikleri parayı alamamaları sonucu Mahmutyazıcıoğlu'na düşmanlık besledikleri ve Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk'ün ise Ali Yasak'ın yeğenlerini yağmaya teşvik ettikleri beyan ediliyor. "HAMD OLSUN Kİ AHİRET VAR" Ece Erken ise ilk günden beri beklediği dava sonucunun ardından sosyal medya hesabı üzerinden peşi sıra paylaşımlar yapmaya başladı. Erken, "Neyse ki her şey bu dünya ile sınırlı değil. Hesap var, adalet var, cennet var, cehennem var! Hamd olsun ki ahiret var" dedi. "HER AHIN BİR DÖNÜŞÜ VAR" Erken ayrıca, "Kul hakkı diye bir şey var. Bu hayatın bir de ahireti var. Anı var. Vakti var. Zamanı var. Hesap günü var. Mahşer var. Cennet var. Cehennem var. Azap var. Hesap var. Allah var. Sen yanına kar kalacak san. Az veya çok fark etmez. Her ahın bir dönüşü var" dedi. "BÜTÜN İNSANLIĞI ÖLDÜRMÜŞ GİBİ GÜNAH İŞLEMİŞTİR" Alıntı Metni Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında mütalaa! 'Daha büyük bir mesele var'

Ocak 23, 2024 - 11:10
 0
Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu davası sonrası paylaştı: Neyse ki her şey bu dünyayla sınırlı değil!

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerinden biri olan avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul Yeşilköy'de silahlı saldırıya uğramıştı. Mahmutyazıcıoğlu uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

İlgili dava Bakırköy 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanmıştı. 10 sanıkla başlayan duruşmanın sonunda 20 sanığın adı dava dosyasına işlenmişti.

DAVA DÜN SONUÇLANDI

20 sanığın adının geçtiği dava, 22 Ocak 2024 tarihinde sonuçlandı.

Son dakika... Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin davada karar

CEZASI BELLİ OLDU

Mahkeme Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na ateş eden Kadir Yasak'ın müebbet hapis ile kasten yaralama, ruhsatsız silah bulundurma ve yağma suçlarından 15 yıl 6 ay hapis cezası almasına karar verdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından paylaşılan 61 sayfalık iddianamede bahsi geçen sanıklar Kadir Yasak ve Seccad Yeşil'in, Suphi Malgaz'dan talep ettikleri parayı alamamaları sonucu Mahmutyazıcıoğlu'na düşmanlık besledikleri ve Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk'ün ise Ali Yasak'ın yeğenlerini yağmaya teşvik ettikleri beyan ediliyor.

"HAMD OLSUN Kİ AHİRET VAR"

Ece Erken ise ilk günden beri beklediği dava sonucunun ardından sosyal medya hesabı üzerinden peşi sıra paylaşımlar yapmaya başladı. Erken, "Neyse ki her şey bu dünya ile sınırlı değil. Hesap var, adalet var, cennet var, cehennem var! Hamd olsun ki ahiret var" dedi.

"HER AHIN BİR DÖNÜŞÜ VAR"

Erken ayrıca, "Kul hakkı diye bir şey var. Bu hayatın bir de ahireti var. Anı var. Vakti var. Zamanı var. Hesap günü var. Mahşer var. Cennet var. Cehennem var. Azap var. Hesap var. Allah var. Sen yanına kar kalacak san. Az veya çok fark etmez. Her ahın bir dönüşü var" dedi.

"BÜTÜN İNSANLIĞI ÖLDÜRMÜŞ GİBİ GÜNAH İŞLEMİŞTİR"

Alıntı Metni

Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında mütalaa! 'Daha büyük bir mesele var'

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow