Devlet Bahçeli’den dikkat çekici yüzük paylaşımı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Instagram hesabında dikkat çekici bir paylaşım yapmış oldu. Bahçeli, üstünde turkuaz bir taşın yer almış olduğu “Tanrı bana yeter.” yazılı yüzüğünü paylaştı. “Tanrı bana yeter.” ifadesi, Kur’an-ı Kerim’de Tevbe Suresi’nin 129’uncu ayetinde geçiyor.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM’de partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda […]

Haziran 11, 2024 - 14:55
 0
Devlet Bahçeli’den dikkat çekici yüzük paylaşımı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Instagram hesabında dikkat çekici bir paylaşım yapmış oldu. Bahçeli, üstünde turkuaz bir taşın yer almış olduğu “Tanrı bana yeter.” yazılı yüzüğünü paylaştı. “Tanrı bana yeter.” ifadesi, Kur’an-ı Kerim’de Tevbe Suresi’nin 129’uncu ayetinde geçiyor.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM’de partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.
Bahçeli, grup toplantısının arkasından Instagram’daki hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulunmuş oldu.MHP lideri, toplumsal medya hesabında turkuaz renkli bir taşın yer almış olduğu üstünde “Tanrı bana yeter.” yazılı yüzüğünü paylaştı.Bahçeli’nin grup toplantısındaki rozeti de dikkat çekiciydi.
MHP liderinin ceketine taktığı rozette, Göktürkçe ifadelerin yer almış olduğu bir akıncının yer almış olduğu görültü.“Tanrı bana yeter.” ifadesi Kur’an-ı Kerim’de Tevbe Suresi’nin 129’uncu ayetinde geçiyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an-ı Kerim tefsirine gore ayette, “Buna karşın yüz çevirirlerse de ki: ‘Tanrı bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur, ben yalnız O’na güvenip dayanırım; O, büyük arşın sahibidir.’” deniliyor.Klasik otomobil tutkunu olan MHP lideri bununla birlikte yüzükleriyle de biliniyor.
Bahçeli, Ayasofya’nın ibadete açılışının öncesinde üstünde Ayasofya silueti bulunan hususi tasarım bir yüzük yaptırmıştı.MHP lideri için bununla birlikte üstünde 1982 model Chrysler marka otomobilin figürü ile ülkücülüğün ilkesi 9 ışığı sembolize eden yıldızların bulunmuş olduğu yüzük tasarlanmıştı.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow