Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze mesajı: Önceliğimiz insani ateşkesin tesis edilmesidir – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yayınlarından çıkan “Filistin Davamız” adlı kitabın takdim yazısını kaleme aldı.“TÜRKİYE, MASUM VE MAZLUM FİLİSTİN HALKININ YANINDA DURMAKTADIR”Türkiye’nin, Filistin’in yanında bulunduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgede söz sahibi tüm oyuncuları barışa samimiyetle katkı vermeye çağrı ediyoruz. Türkiye, masum ve mazlum Filistin halkının yanında durmaktadır” dedi.Erdoğan şu ifadelere yer verdi:“İşlenen onca zulme, […]

May 27, 2024 - 17:35
 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze mesajı: Önceliğimiz insani ateşkesin tesis edilmesidir – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yayınlarından çıkan “Filistin Davamız” adlı kitabın takdim yazısını kaleme aldı.
“TÜRKİYE, MASUM VE MAZLUM FİLİSTİN HALKININ YANINDA DURMAKTADIR”Türkiye’nin, Filistin’in yanında bulunduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgede söz sahibi tüm oyuncuları barışa samimiyetle katkı vermeye çağrı ediyoruz. Türkiye, masum ve mazlum Filistin halkının yanında durmaktadır” dedi.Erdoğan şu ifadelere yer verdi:“İşlenen onca zulme, cenk suçuna ve katliama karşın vicdanlar harekete geçmiyor, dünya olup biteni izlemeye devam ediyor. 7 Ekim’de süregelen ve Gazze’de insanı, tabiatı ve coğrafyayı yok etmeyi hedefleyen büyük bir saldırıyla karşı karşıyayız. Hastaneler, okullar, camiler, kiliseler, zamanı mekanlar, pazar bölgeleri, sığınmacı kampları bombalanıyor. Masum çocuklar, hanımefendiler, yaşlılar acımasızca katlediliyor. Kuşatım altındaki Gazze’de en temel insan hakları bile yok sayılıyor.”
“GAZZE’DEKİ KARDEŞLERİMİZİ ASLA SAHİPSİZ, ÇARESİZ BIRAKMADIK VE BIRAKMAYACAĞIZ”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin önceliğinin ateşkesin tesis edilmesi bulunduğunu belirterek şöyleki devam etti:”7 Ekim tarihinden bu yana bir taraftan diplomatik temaslarımızı her seviyede sürdürürken, öteki taraftan Gazze’ye insani yardımların ulaştırılması için çaba gösteriyoruz. Gazze’deki kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz bırakmadık ve bırakmayacağız. Türkiye olarak, bu durum karşısında ilkeli ve insani bir duruş benimsedik. Önceliğimiz insani ateşkesin tesis edilmesidir.”

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow