Balkanlar’da İnci Taneleri rüzgarı – Magazin Haberleri

Kanal D’nin yurt haricinde dikkat çeken yapımlarına bir yenisi daha eklendi. Öyleki Bir Geçer Vakit ki, Aşkı Memnu, Yargı, Veda Mektubu ve Üç Kız Kardeş benzer biçimde yurt haricinde büyük ilgi gören dizilerine “Yılmaz Erdoğan’dan İnci Taneleri” de katıldı. Her hafta büyük beğeni toplayan İnci Taneleri, yeni bir proje olmasına karşın şimdiden yurt dışı pazarında […]

Nisan 13, 2024 - 04:45
 0
Balkanlar’da İnci Taneleri rüzgarı – Magazin Haberleri

Kanal D’nin yurt haricinde dikkat çeken yapımlarına bir yenisi daha eklendi. Öyleki Bir Geçer Vakit ki, Aşkı Memnu, Yargı, Veda Mektubu ve Üç Kız Kardeş benzer biçimde yurt haricinde büyük ilgi gören dizilerine “Yılmaz Erdoğan’dan İnci Taneleri” de katıldı. Her hafta büyük beğeni toplayan İnci Taneleri, yeni bir proje olmasına karşın şimdiden yurt dışı pazarında kendine yer buldu. Makedonya’ya satışı gerçekleşen dizinin başka ülkelerden de talep görmüş olduğu öğrenildi.

 


Balkanlar’da İnci Taneleri rüzgarı


“İÇERİK FABRİKASIYIZ”

Türkiye’nin ciddi anlamda içerik fabrikasına dönüştüğünü söyleyen Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, Türk dizilerinin minimum müdafa endüstri ürünleri kadar stratejik bir yapıya haiz bulunduğunu söylemiş oldu. Türk dizileri yardımıyla ortalama 700 milyon dolarlık ihracat hacminin oluştuğuna dikkati çeken Murat Yancı “İnci Taneleri, son yılların en kaliteli ve iyi dizilerinden biri. Diziyle ilgili yurt dışından oldukça talep var. Önümüzdeki süreçte dünyanın birçok ülkesinde İnci Taneleri izlenmeye başlanacak. Bu şekilde iyi bir yapıma Kanal D ekranında ev sahipliği yaptığımız için oldukça mutluyuz” ifadelerini kullandı.

CANNES’DA ÖZEL GÖSTERİ

85 ülkeden içerik üreticileri ve dağıtımcıların katılmış olduğu, bu yıl 8- 10 Nisan tarihleri içinde Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MipTV’de Secret of Pearls (İnci Taneleri) için hususi bir yayınlanma yapılmış oldu. Sektörün önde gelen temsilcilerinin yer almış olduğu etkinlikte diziye ilgi büyük oldu.


Balkanlar’da İnci Taneleri rüzgarı


Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow