Bakanlıktan kafe ve restoranlara denetim – Son Dakika Iktisat Haberleri

“AMAÇ İŞLETMELERİ ZORA SOKMAK DEĞİL” Kocaeli Tecim İl Müdürlüğü ekipleri, Başiskele ilçesinde de fiyat etiketi denetiminde bulunmuş oldu. Kocaeli Tecim İl Müdürü Veysi Uzunkaya, kafe, restoran, pastane ve benzeri işletmelere yönelik denetimlerin etkin şekilde yapıldığını söylemiş oldu. Temel amacın tüketicinin ekonomik çıkarlarını korumak, haksız ve fahiş fiyat hususlarının önüne geçmek bulunduğunu belirten Uzunkaya, işletmelerin, tüm […]

Nisan 19, 2024 - 16:25
 0
Bakanlıktan kafe ve restoranlara denetim – Son Dakika Iktisat Haberleri

Kocaeli Tecim İl Müdürlüğü ekipleri, Başiskele ilçesinde de fiyat etiketi denetiminde bulunmuş oldu. Kocaeli Tecim İl Müdürü Veysi Uzunkaya, kafe, restoran, pastane ve benzeri işletmelere yönelik denetimlerin etkin şekilde yapıldığını söylemiş oldu.
Temel amacın tüketicinin ekonomik çıkarlarını korumak, haksız ve fahiş fiyat hususlarının önüne geçmek bulunduğunu belirten Uzunkaya, işletmelerin, tüm ürünlere ilişkin fiyat listelerini tüketicinin kolaylıkla görebileceği şekilde mekan girişine asmak zorunda bulunduğunu anımsattı.
Uzunkaya, işletme girişlerinde belirtilen fiyat listeleri ile masada yer edinen fiyat listelerinin aynı olması icap ettiğini dile getirerek, kasada ne kadar ücret ödeyeceğini bilerek masadan kalkmasının tüketicinin en organik hakkı bulunduğunu kaydetti.
Kocaeli’de 15 ekiple denetim yaptıklarını bildiren Uzunkaya, “Yalnız kafe, restoran ve pastane şeklinde işletmelere yönelik denetimlerde 2024’ün başından bugüne dek 1537 şirket denetlendi. 331 firmada aykırılık tespit edildi. 331 firmaya uygulanan yönetimsel para cezası ortalama 720 bin lira oldu.” diye konuştu.

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow