Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı! ‘Annem asla gitmez zannettik’ – Magazin Haberleri

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Ayten Gökçer, bir süredir yaşamış olduğu sıhhat sorunları sebebiyle yaşamını yitirdi. 84 yaşındaki sanatçının vefat haberini kızı Aslı Gökçer Oba, şu sözlerle duyurdu: Kafa tuttuğu hastalığın, kafası bile yerinde değilken… En yakınlarımızı bile inandıramadık hastalığına zira zekâsı her şeyin önüne geçti. Son zamanlara kadar şaşırttı, kahkahalara boğdu, yetmez benzer […]

May 15, 2024 - 15:30
 0
Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı! ‘Annem asla gitmez zannettik’ – Magazin Haberleri

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Ayten Gökçer, bir süredir yaşamış olduğu sıhhat sorunları sebebiyle yaşamını yitirdi. 84 yaşındaki sanatçının vefat haberini kızı Aslı Gökçer Oba, şu sözlerle duyurdu:

Kafa tuttuğu hastalığın, kafası bile yerinde değilken… En yakınlarımızı bile inandıramadık hastalığına zira zekâsı her şeyin önüne geçti. Son zamanlara kadar şaşırttı, kahkahalara boğdu, yetmez benzer biçimde akıl verdi. Bu sefer gitmeyi seçti kalbinden asla eksiltmediği annesine, Cüneyt’ine… Aslı’sını, Efe’sini, Yonca’sını, damadı Kerem’ini, Ayşen’ini, Cansu’sunu Lal’ini kuvvetli yüreğine aldı ve sessiz bir şekilde gitti. Oldukça sevdik seni annem, fazlaca kırık kalbimiz.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
‘Taçsız Kral’, ‘Yılan Hikayesi’ ve ‘İstanbul Kırmızısı’ benzer biçimde yapımlarda yer edinen, 1988 senesinde ‘devlet sanatçısı’ unvanının sahibi olan Ayten Gökçer, son yolculuğuna uğurlandı.

Zincirlikuyu Camisi’nde öğle vaktini müteakip kılınan cenaze namazına, Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Ersoy, İstanbul Valisi Davut Gül, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Zerrin Tekindor, Behzat Uygur, Işıl Yücesoy ve Gülenay Kalkan benzer biçimde tanınmış simalar katıldı.

“VASİYETİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”
Usta isim için düzenlenen törende kızı Aslı Gökçer Oba ile damadı Kerem Oba ve torunları taziyeleri kabul etti.

Annesinin kendilerine üzülmemeleri için tavsiyede bulunduğunu söyleyen Aslı Gökçer Oba, üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi:

Kendi söylemiyle söylüyorum; bana hep ‘Oldukça güzel yaşadım, sevdim ve sevildim, hem mesleğimde hem hususi hayatımda. Bana bir şey olursa üzülmeyin’ derdi. Ne kadar mümkün olursa onun bu vasiyetini yerine getirmeye çalışacağız. Kalplerimizde yaşatacağız. Son zamanlarında istirahat ediyordu ve evindeydi en önemlisiydi oydu bizim için. Hastanelerde değildi, son anına kadar yanındaydık. O asla gitmez zannettik, fazlaca güçlüydü, fazlaca dayandı.

“ONU ÇOK ÖZLEYECEĞİM”
Zerrin Tekindor ise “Oldukça kıymetli bir oyuncu ve iyi bir insandı. Oldukça gülünç ve keyifli biriydi, inanılmaz bir kabiliyetti, bambaşka bir ışığı vardı. Oldukça sevgili Cüneyt Gökçer hocamıza kavuşmuş oldu. Devamlı ilişkimiz fazlaca iyiydi, nurlar içinde yatsın. Onu fazlaca özleyeceğim” diye konuştu.

Kültür ve Turizim Bakanı Mehmet Ersoy; “Bu gün gene sanat camiamız adına fazlaca acı bigün, fazlaca mühim bir değerimizi kaybettik. Ayten hanım fazlaca minik yaşlardan beri sanata kendini adamış bir insandı. Baleyle başlayıp, sonrasında tiyatroya geçmiş fazlaca mühim bir sanatçımız. Bir tek tiyatro değil, beyaz sahnede de fazlaca başarıya ulaşmış işler çıkarmıştı. Kendisi hem de devlet sanatçısı ünvanı almıştı. 1992 senesinde kendisi Kültür Bakanlığı büyük ödülüne layık görülmüş bir üstadımızdı. Kendisine Tanrı’tan rahmet diliyoruz. Tüm sanat topluluğunun ve memleketimizin başı sağ olsun” açıklamasında bulunmuş oldu.

EŞİNİN YANINA DEFNEDİLDİ
Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına müteakip, Türk bayrağına sarılı tabutu omuzlarda taşınan Ayten Gökçer; Zincirlikuyu Mezarlığı’nda eşi tiyatrocu Cüneyt Gökçer’in yanına defnedildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Son Dakika: Ayten Gökçer yaşamını yitirdi
Haberi Görüntüle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ayten Gökçer’den üzen haber!
Haberi Görüntüle

Bu Habere tepkin nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow